Hedef hep zirve

Kasapoğlu, “Yüzmedeki başarı tesadüf değil. Sakçı bize büyük gurur yaşattı ve milletimizin yüzünü güldürdü. Bizim hedefimiz hep zirvedir” dedi.

A Milli Futbol Takımı Haberleri Giriş Tarihi: 20 Kasım 2020 Cuma 20:52 Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020 Cumartesi 06:50

Gençlik ve Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 'daki 'nde Avrupa rekorları kıran Sakçı'yı kabul etti. , "Emre bize büyük gurur yaşattı ve milletimizin yüzünü güldürdü. Başarıları yarınlarımız adına ümit verdi. depremi, Emre yarışlarda mücadele ederken yaşandı. Emre'nin yaşadığı üzüntüyü ve gayretlerini görmekten heyecan duydum" diye konuştu.

YÜZMEDE İLKLERİ YAŞIYORUZ
Yüzme branşında ilklerin yaşandığını söyleyen Bakan Kasapoğlu bu başarının tesadüf olmadığını aktardı. Bakan Kasapoğlu, "Tokyo'ya 6 yüzücü gönderiyoruz. Madalya ile döneceğimize inancım tam. Emre'nin 3 Avrupa rekoru var, dünya rekoruna da yakın olduğuna inanıyorum. Serbest dalışta Fatma Uruk kardeşimiz 3 rekor kırdı. Yüzme bilmeyen kalmasın diyoruz. İlk hedefimiz 100 bini aştık, 2020 hedefimiz 1 milyondu, pandemiye rağmen bunu da aşacağız" dedi.

35 GÜN UNUTULMAZDI
Uluslararası Yüzme Ligi'nde kısa kulvar Avrupa rekorları kıran milli yüzücü Emre Sakçı ise unutulmaz bir 35 gün geçirdiğini ifade etti. 23 yaşındaki sporcu, "Milletimizin desteğini hissettim. Bu da bize ayrı bir güç verdi. Yüzümüzün akıyla döndük. Çok güzel karşılandık. Ülke olarak amatör branşlarda güzel bir ivmeyle gidiyoruz. Yurt dışında parmakla gösterilir pozisyondayız"diye konuştu.

BİZE ULAŞIN