Türkiye'nin FIFA U-20 Dünya Kupası'ndaki grubu belli oldu! – Fotomaç – 25 Mart 2013 ;
HEPSİ
  12 Aralık 2017, Salı

  'nin U-20 Dünya Kupası'ndaki grubu belli oldu!

  Türkiye'nin FIFA U-20 Dünya Kupası'ndaki grubu belli oldu!

  U-20 Dünya Kupası'nın İstanbul'da yapılan kura çekiminde gruplar belli oldu. , Kolombiya, Avustralya ve El Salvador ile C grubunda yer aldı.

  'nin ev sahipliğinde 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın kura çekimi, İstanbul'da yapıldı.

  The Grand Tarabya Hotel'de gerçekleştirilen kura çekiminde, Türkiye C Grubu'nda El Salvador, Kolombiya ve Avustralya ile eşleşti.

  Kura çekiminde, Afrika Konfederasyonu'ndan (CAF) turnuvaya gelen takımlar belli olmasına rağmen, kıtadaki şampiyona devam ettiği için bu ülkelerin hangi grupta yer aldıkları belirtilemedi.

  Kura çekiminde CAF'ın şampiyonu ''CAF Şampiyonu'', CAF'tan gelecek diğer takımlar ise ''CAF'' olarak yer aldı. 30 Mart'ta tamamlanacak şampiyona ile bu ülkelerin sıralaması belli olacak.

  Şampiyonaya, Okyanusya Futbol Konfederasyonu'ndan (OFC) katılacak takım da 29 Mart'ta belli olacağı için kura çekiminde ''OFC Şampiyonu'' olarak belirtildi.

  İLK MAÇ EL SALVADOR'LA
  Kura çekimi sonrasında Türkiye, El Salvador, Kolombiya ve Avustralya ile birlikte C Grubu'nda yer aldı. Türkiye, grupta ilk maçını 22 Haziran'da El Salvador ile Trabzon Avni Aker Stadı'nda oynayacak. Kolombiya ile 25 Haziran'da Rize Yenişehir Stadı'nda karşılaşacak olan Milli Takım, gruptaki son maçını ise 28 Haziran tarihinde Avustralya ile Trabzon'da oynayacak.

  FIFA U20 Dünya Kupası maçlarının başlama saati 18.00 ve 21.00 olarak belirlendi. A ve B Grubu maçları 21, 23, 27 Haziran tarihlerinde İstanbul, Kayseri; C ve D grubu maçları 22, 25, 28 Haziran tarihlerinde Trabzon, Rize, Gaziantep; E ve F grubu maçları ise, 23, 26, 29 Haziran tarihlerinde Antalya ve Bursa'da oynanacak.

  2. Tur müsabakaları 2 Temmuz'da İstanbul ve Gaziantep'te, 3 Temmuz'da Kayseri, Trabzon, Antalya ve Bursa'da; çeyrek finaller 6 Temmuz'da Rize ve Bursa'da, 7 Temmuz'da İstanbul ve Kayseri'de; yarı finaller 10 Temmuz'da Trabzon ve Bursa'da, final ile 3.'lük karşılaşmaları ise 13 Temmuz'da İstanbul'da yapılacak.

  FIFA U-20 DÜNYA KUPASI GRUPLARI:

  A GRUBU
  FRANSA
  CAF TAKIMI ( Afrika Futbol Konfederasyonu )
  A.B.D.
  İSPANYA

  B GRUBU
  KÜBA
  GÜNEY KORE
  CAF TAKIMI
  PORTEKİZ

  C GRUBU
  TÜRKİYE
  EL SALVADOR
  KOLOMBİYA
  AVUSTRALYA

  D GRUBU
  MEKSİKA
  YUNANİSTAN
  PARAGUAY
  CAF TAKIMI

  E GRUBU
  ŞİLİ
  CAF ŞAMPİYONU
  İNGİLTERE
  IRAK

  F GRUBU
  OKYANUSYA ŞAMPİYONU
  ÖZBEKİSTAN
  URUGUAY
  HIRVATİSTAN

  1. 25 Mart 2013, Pazartesi
  2. Güncelleme: 21:03

  Türkiye'nin FIFA U-20 Dünya Kupası'ndaki grubu belli oldu! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN