'nin hediyesi!

sahasında ’u tek golle geçerek şampiyonluğa ulaştı. , dört büyükleri sırasıyla doğradı. Buruk ve öğrencilerinin yolu temizlendi.

Medipol Başakşehir Haberleri Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2020 Pazartesi 06:50

33 haftalık mücadele sonunda 'de şampiyon belli oldu. son 2 haftada 4 puan farkla avantajlı girmişti. Sahasında 'u yenmesi halinde de mutlu sona ulaşacaktı. Mahmut Tekdemir'in akıl dolu vuruşuyla öne geçen temsilcisi kalan bölümde skoru iyi tuttu. Stadı'nda 'tuhaf' şekilde iki kez elektrik kesintisi yaşandı. 'un mağlubiyet haberi ile Başakşehir'de kutlamalar erkenden başladı. Teknik direktör ve öğrencileri ligin 6. şampiyonu oldular.

HAKEM DAMGASI
Süper Lig'de bu sezon ciddi manada hakem hataları oldu. Sezonun ilk yarısında hakemler önce son 2 yılın şampiyonu 'ın üzerine oynadılar. , ve Trabzonspor da hakem hatalarıyla geri düştüler. İkinci devrenin başından itibaren Fenerbahçe ve Beşiktaş sistem dışına itildi. Koronavirüs sonrası Aslan'a kement atıldı. Trabzonspor da sezon boyu ciddi hakem hatalarıyla kurban edildi. Rakipleri bir bir saf dışı bırakılan Başakşehir mutlu sona ulaştı.

KASA DOLDU
Süper Lig'de mücadele ettiği için 38 milyon TL ayak bastı parası alan Başakşehir performansının karşılığında da 68 milyon TL'yi daha kasasına taşıdı. Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım hakkı kazanan Boz Baykuşlar 20 milyon euro'ya yakın bir parayı da 'dan alacak.

SON DAKİKA