Fındık Yağı kaç kalori?

Fındık Yağı kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Fındık Yağı % 100,00 yağdan oluşur. Fındık Yağı kaç kalori? Fındık Yağı diyette yenir mi? Fındık Yağı besin değerleri nedir? Fındık Yağı karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Çorba Kaşığı Fındık Yağı 132,60 kaloridir. Fındık Yağı içeriğinde 15,00 yağ(g), barındırır. Fındık Yağı kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Fındık Yağı kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Fındık yağı kilo yapar mı?

Kuruyemişler arasında enerji deposu olarak önemli bir yer tutan ve her diyette yerini alan fındığın kilo artışına sebep olmadığı, aksine anti-obezite etkisi gösterdiği ortaya çıktı.

100 gr fındık yağı kaç kalori?

Fındık Yağının 100 gramında 884 kcal kalori, ayrıca 1 Çorba Kaşığı yani 10 gram Fındık Yağında 88 kalori bulunmaktadır. Fındık, folik asit, E,K ve C vitaminleri,demir,çinko,bakır gibi mineraller, protein, lif açısından zengin bir kaynaktır. Fındık yağı tekli doymamış bir yağ asididir.

Fındık yağı sağlıklı mi?

Eski ve köklü bir tarihe sahip ve insanlar için önemli bir besin kaynağı olan fındıktan elde edilen yağı, zengin bir E vitamini kaynağıdır. Ayrıca B vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum, Omega 6 ve Omega 9 yağ asitleri bakımından da önemli bir kaynaktır.

Kere yağı kac kalori?

Ayçiçek Yağının 100 gramında 884 kcal kalori, ayrıca 1 Çay Bardağı yani 65 gram Ayçiçek Yağında 575 kalori bulunmaktadır.

} SON DAKİKA