'in menajerinden flaş sözler! "Saygılı yaklaşmadınız"

İngiltere ekiplerinden forması giyen krizi sürüyor... Kadroya dahil edilmemesi sonrası konuşan Özil, "Sadakat zor bulunan bir şey" ifadelerini kullanırken, yıldız oyuncunun menajeri de konuyla alakalı açıklamalarda bulundu.

İngiltere Premier Lig Haberleri Giriş Tarihi: 23 Ekim 2020 Cuma 15:27

İngiltere takımlarından 'de forma giyen 'in lig kadrosunda yer almaması sonrasında yaşanan kriz devam ediyor.

Mesut Özil'in sözlerine Arsenal menajeri cevap vermişti. Bu kez yaşananlara Mesut Özil'in menajeri de dahil oldu.

Erkut Söğüt ESPN'e verdiği röportajda konuyla alakalı, "Arsenal taraftarları, Mesut Özil hakkında dürüst bir açıklamayı hak ediyor. Mesut Özil'e adil, dürüst ve objektif davranmadınız. Sözleşmesi olan, kulübüne her zaman sadık bir oyuncuya saygılı yaklaşmadınız. Sokaktaki her insan Mesut Özil'e adil davranılmadığını biliyor." sözlerini kullandı.

MESUT: SADAKAT ZOR BULUNAN BİR ŞEY
Mesut Özil'in, "Premier Lig'de forma giyemeyecek olmaktan dolayı büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. 2018'de yeni sözleşme imzalarken sevdiğim kulüp Arsenal'a bağlılığımı gösterdim ancak bunun karşılığının olmaması beni üzdü. Artık öğrendim ki sadakat bugünlerde zor bulunan bir şey. Arteta ile doğru yolda ilerliyorduk. Kendi performansım da gerçekten iyi seviyedeydi ancak işler bir anda tekrar değişti ve Arsenal için oynamama izin verilmedi" sözlerini kullanırken menajer Mikel Arteta bu şekilde şöyle yanıt vermişti;

ARTETA: MESUT ÖZİL KARARI BANA AİT
"Dürüstçe, tüm sorumluluğu üzerime alıyorum. Kadromdaki oyunculardan bazılarını çıkartmak zorundaydım ve bunlardan birisi de Mesut Özil oldu. Tamamen benim kararım ve bu nedenle maç kaybedersek tüm sorumluluğu yine üzerime alacağım. Elinizdeki en iyi kadroya ulaşmak için bazen böyle zorlu kararlar almanız gerekir."

MESUT'UN "HAYAL KIRIKLIĞI" SÖZLERİNE YANIT
"Herkes hissettiğini söylemek konusunda özgürdür. Kendi adıma bunun sadece bir futbol kararı olduğunu söyleyebilirim. Bu konuda vicdanım çok rahat çünkü Mesut'la açıkça konuştum. Sürekli iletişim halindeydik ve birbirimizden beklentilerimizin farkındaydık. Onun da herkes gibi kendini gösterme fırsatı oldu."

BİZE ULAŞIN