Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü risk haritasını paylaştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geneli corona virüsü risk haritasını sosyal medya hesabından paylaştı. İllerin risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldığı haritayı paylaşan Bakan Koca, "Tedbirli ve kademeli normalleşeceğiz" ifadesini kullandı.

Haberler Haberleri Giriş Tarihi: 02 Mart 2021 Salı 06:50

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerin risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldığı haritayı Twitter hesabından paylaştı.

Bakan Koca'nın, "Tedbirli ve kademeli normalleşeceğiz" notuyla yaptığı paylaşımda şunlara yer verildi:

"İllerimiz risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre normalleşme adımları uygulanacaktır. Tedbirli ve kademeli normalleşecegiz."

Düşük riskli iller

Haritaya göre , , , , , , , , , , , , ve düşük riskli (mavi) iller kategorisinde yer aldı.

Orta riskli iller

Ankara'nın yanı sıra, Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bayburt, Erzurum ve Kars orta riskli (sarı) grupta yer aldı.

Yüksek riskli iller

İstanbul ve İzmir'in yanı sıra, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Muğla, Antalya, Kütahya, Bilecik, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karaman, Mersin, Niğde, Kırıkkale, Kayseri, Kilis, Artvin ve Ardahan yüksek riskli (turuncu) iller oldu.

Çok yüksek riskli iller

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman ise çok yüksek riskli (kırmızı) iller olarak belirlendi.

SON DAKİKA