6 7 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
09 Temmuz 2020, Perşembe

6 7 Haziran olacak mı?

6 7 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Corona virüsü ile mücadele tedbirleri kapsamında bir süredir hafta sonları bazı büyük illerde sokağa çıkma kısıtlaması ilan ediliyor. Alınan önlemler neticesinde virüsün yayılım hızı düşürülmüş, normalleşme süreci de başlamıştı. 1 Haziran itibarıyla birçok kurum ve işletmeler hizmet vermeye başladı. Vatandaşlar ise en çok bu hafta sonunu merak ediyor. Peki, (6-7 Haziran) yine olacak mı?

Ülkemizde mart ayından bu yana devam eden corona virüsü ile mücadelede önemli yol alındı ve salgının yayılım hızı alınan tedbirler sonucu yavaşlatıldı. Bu sonuçla birlikte, normalleşme takvimi de açıklandı.

1 Haziran'dan itibaren birçok işletme yeniden faaliyete geçti. Öte yandan bir süredir hafta sonları ilan ediliyordu. Devam eden süreçte bazı büyükşehirler kapsam dışına çıkartılmıştı. Normalleşme takvimi ile birlikte vatandaşlar, bu sokağa çıkma yasağı/kısıtlaması olacak mı merak ediyor...

Başkan , perşembe günü bakanlar kurulu ile bir toplantı gerçekleştirecek. Bu toplantıda sokağa çıkma kısıtlamasının devam ettirilip ettirilmeyeceği konusunun da görüşüleceği tahmin ediliyor. Konuya ilişkin açıklamanın perşembe günü yapılması bekleniyor.

  1. 03.06.2020
  2. Güncelleme: 03.06.2020 11:58

6 7 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA