DGS geç başvurusu bugün yapılacak! 2019 DGS ne zaman? - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
20 Haziran 2019, Perşembe

geç başvurusu bugün yapılacak! ne zaman?

DGS geç başvurusu bugün yapılacak! 2019 DGS ne zaman?

() başvuruları 26 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. 2 yıllık eğitimini 4 yıla tamamlamak isteyen adaylar DGS başvurularını tamamladı. Başvuru gününü kaçıran ya da başka mazereti olduğu için yapamayanlara ÖSYM’den son bir fırsat verildi. DGS geç başvurusunun bugün gece yarısına kadar tamamlanması gerekiyor.

sınavı heyecanla beklenirken başvurular da tamamlandı. Başvurularını yapamayan adaylar bugünü iyi değerlendirmeli ve gün içerisinde DGS başvuru işlemlerini tamamlamalıdır. ÖSYM'nin yayınladığı başvuru kılavuzu dikkate alınarak başvuruların yapılması önemlidir. Peki 2019 gerçekleşecek?

2019 DGS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

DGS GEÇ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sınava girmek isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Başvurular, elektronik ortamda alınacaktır.
ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı (*) ve geçerli eğitim bilgisi bulunan (**) adaylar, başvuru işlemlerini bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapabileceklerdir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezinden yapacaklardır.
* Geçerli Fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraf, geçerli fotoğraftır.
* * Geçerli Eğitim Bilgisi: Eğitim bilgileri, Yükseköğretim Bilgi Sistemi (YÖKSİS) veya ÖSYM arşivi kaynaklı olup bu bilgilerinde herhangi bir düzeltme bulunmayanlar.DGS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. ücreti 180 TL olarak belirlendi. Adaylar, sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatıracaklardır. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

2019 DGS SINAVI NE ZAMAN?

2019 yılının 30 Haziran tarihinde gerçekleşecek.

  1. 21.05.2019

DGS geç başvurusu bugün yapılacak! 2019 DGS ne zaman? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN