MSÜ sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM-MSÜ sınav sonucu sorgulama - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
26 Mayıs 2020, Salı

açıklandı! ÖSYM-MSÜ sınav sonucu sorgulama

MSÜ sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM-MSÜ sınav sonucu sorgulama

Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) sınavının sonuçları merakla bekleniyordu ve açıklandı. 7 Nisan’da gerçekleştirilen MSÜ sınavında on binlerce kişi ter döktü, sonrasında ise gözler ÖSYM’ye çevrilmişti. 2019 MSÜ sınav sonuçlarını haberimizden kolayca sorgulayabilirsiniz.

MSÜ sınavından başarılı sonuç alanlar 2019-2020 eğitim-öğretim yılında, MSÜ'de eğitim almaya hak kazanacaklar. MSÜ sınav sonucuna göre okul tercihlerini yapacak olan adaylar için heyecan dolu yeni bir süreç başlamış oldu. İşte tüm detaylar…

MSÜ SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.
ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.MSÜ TERCİHLERİ NE ZAMAN ALINACAK?

Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru için 2019-MSÜ'ye katılmış ve bu sınavdan Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek olan çağrı taban puanı almış olmak gerekiyor. 2019-MSÜ'ye katılacak adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini, 29 Nisan-17 Mayıs'ta "https://www.personeltemin.msb.gov.tr" internet adresine girerek yapmaları gerekiyor.
Belirtilen süre içerisinde internet sitesi üzerinden tercihini yapmayan adaylar, ikinci seçim aşamalarına çağrılmayacak.

  1. 26.04.2019

MSÜ sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM-MSÜ sınav sonucu sorgulama haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
SON DAKİKA