Meteoroloji uyardı! Toz taşınımı... Hava durumu tahminleri 25 Nisan Perşembe - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
15 Temmuz 2019, Pazartesi

uyardı! Toz taşınımı... tahminleri 25 Nisan Perşembe

Meteoroloji uyardı! Toz taşınımı... Hava durumu tahminleri 25 Nisan Perşembe

Genel Müdürlüğü, günlük tahminlerini paylaştı. Ülke genelinde hava sıcaklıklarında ciddi değişiklik beklenmiyor. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 25 Nisan Perşembe günü yurt genelinde gün boyu açık ve zaman zaman bulutlu bir hava olacak. Öte yandan Meteoroloji, toz taşınımı konusunda uyarıda bulundu. '', 'İstanbul'da hava nasıl?' gibi merak edilen soruların yanıtı ve tüm detaylar haberimizde...

Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Isparta çevreleri hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu akşam ve gece saatlerinde Marmara'nın kuzey kıyıları ile Zonguldak ve Bartın'ın kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi, bu gece saatlerine kadar Marmara'nın güneyi ile Ege ve Akdeniz bölgelerinde toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Ege ile Batı Akdeniz'de güney diğer bölgelerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin batı kesimlerinde etkili olan toz taşınımının Marmara'nın güneyi ile Ege ve Akdeniz Bölgelerinde bu akşam ve gece saatlerine kadar etkili olmaya devam edeceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu gece saatlerine kadar toz taşınımı ile akşam ve gece saatlerinde kuzey kıyılarında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

ÇANAKKALE °C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL °C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu

KIRKLARELİ °C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde gece saatlerine kadar toz taşınımı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ °C, 26°C

Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C, 25°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, yer yer çok bulutlu sabah saatlerinde Isparta çevrelerinin hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu gece saatlerine kadar toz taşınımı bekleniyor.

ADANA °C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA °C, 21°C

Parçalı bulutlu yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı, batısı öğle saatlerinde yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 21°C

Parçalı, öğle saatlerinde yer yer çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 23°C

Parçalı, saatlerinde yer yer çok bulutlu

KONYA °C, 22°C

Parçalı, öğle saatlerinde yer yer çok bulutlu

SİVAS °C, 17°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Zonguldak ve Bartın'ın kıyı kesimlerinin yer yer sisli ve puslu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer çok bulutlu

DÜZCE °C, 25°C

Parçalı bulutlu

SİNOP °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

BAYBURT °C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN °C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

TRABZON °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA °C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN °C, 21°C

Az bulutlu ve açık

DİYARBAKIR °C, 21°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT °C, 19°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 23°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

: Parçalı ve az bulutlu, gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde batısı yer yer pus ve sisli, Rüzgâr: Batı Karadeniz' de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu 5 (40 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı doğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta Karadeniz yer yer 2,5m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu, gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, pus anında orta, sis anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yer yer toz taşınımı bekleniyor. Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan, öğle ve gece saatlerinde güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinde kuzeyi güneydoğudan, güneyi güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinden itibaren güneyi kuzeybatıdan 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0, Görüş: İyi, toz anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yer yer toz taşınımı bekleniyor, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, akşam saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı 5 (40 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden itibaren batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısı yer yer 2,0m, Görüş: İyi toz anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), gece saatlerinden itibaren 5 (40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.

  1. 25.04.2019
  2. Güncelleme: 25.04.2019 08:04

Meteoroloji uyardı! Toz taşınımı... Hava durumu tahminleri 25 Nisan Perşembe haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN