Sayısal Loto bu akşam çekilecek! 24 Nisan MPİ-Sayısal Loto çekilişi - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
29 Ocak 2020, Çarşamba

bu akşam çekilecek! 24 Nisan MPİ-

Sayısal Loto bu akşam çekilecek! 24 Nisan MPİ-Sayısal Loto çekilişi

En çok oynanan şans oyunlarından , bu akşam gerçekleşecek. Milli Piyango İdaresi’nin (MPİ) haftada 2 kez gerçekleştirdiği Sayısal Loto çekilişinde geçtiğimiz hafta büyük ikramiye sahibini buldu. Peki bu hafta 6 bilen çıkacak mı? Sayısal Loto’da büyük ikramiyeyi hangi numaralar kazandıracak?

Her hafta Çarşamba ve Cumartesi akşamları gerçekleştirilen çekilişi için heyecan dolu geri sayım başladı. 24 Nisan Sayısal Loto çekilişinde büyü ikramiye hangi ile çıkacak yoksa bir sonraki haftaya mı devredecek? resmi internet sitesi üzerinden saat 21:45'te canlı yayın olarak çekilecek.

İÇİN TIKLAYINIZ

SAYISAL LOTO OYUNUN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.
Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir..

  1. 24.04.2019
  2. Güncelleme: 24.04.2019 11:41

Sayısal Loto bu akşam çekilecek! 24 Nisan MPİ-Sayısal Loto çekilişi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN