Ramazan ne zaman başlıyor? 2019 Ramazan Bayramı tatili - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
29 Ocak 2020, Çarşamba

2019 tatili

Ramazan ne zaman başlıyor? 2019 Ramazan Bayramı tatili

Mübarek Üç Aylar içerisindeyken Müslüman vatandaşlar Ramazan ayının 2019 yılında ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’da 1 ay boyunca oruç da tutulacak. Peki 2019’un ilk orucu ne zaman başlayacak? 2019 tatilinin kaç gün süreceği de diğer merak edilen konu oldu.

11 ayın sultanı olan Ramazan için geri sayım başladı. Üç Ayların sonuncusu olan ve Kadir Gecesi'ni de içerisinde barındıran Ramazan ayında Müslüman vatandaşlar oruç ibadetini yerine getirecek. 2019 yılının , 6 Mayıs'ta başlayacak ve Arefe günü olan 3 Haziran'a kadar sürecek. Sonrasında ise tatili başlayacak. Çalışanların ve öğrencilerin merak ettiği tatili ile ilgili resmi açıklama da yapıldı. Peki bayram tatili uzatıldı mı, kaç gün sürecek?

2019 RAMAZAN BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Ramazan Bayramı tatili takvimiyle ilgili açıklamada bulundu. Yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı tarafından bütün kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin idari izin yazısı gönderildiği belirtildi.
Ramazan Bayramı tatiliyle ilgili şu ifadelere yer verildi:"Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacağı ancak kullanılmayan idari izinlerin, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabileceği kaydedildi.

  1. 22.04.2019

Ramazan ne zaman başlıyor? 2019 Ramazan Bayramı tatili haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN