Ramazan 2019 yılında ne zaman? Ramazan Bayramı tatili kaç gün? - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
01 Haziran 2020, Pazartesi

2019 yılında ne zaman? tatili kaç gün?

Ramazan 2019 yılında ne zaman? Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

Vatandaşların heyecanla beklediği ayı, 2019 yılında hangi tarihte başlayacak? 11 ayın sultanı olan Ramazan için geri sayım başladı. Diğer yandan çalışan kişiler ve öğrenciler tatilinin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyordu, beklenen açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Milyonlarca kişinin merak ettiği 2019 yılı ayı ve 'na ilişkin bilgiler netleşti. Ramazan ayı tarihi belli olurken Ramazan Bayramı tatilinin de 9 gün olup olmayacağı resmi olarak açıklandı. İşte ayrıntılar…

2019 RAMAZAN AYI NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı takvimine bakıldığından Ramazan ayının 2019 yılında 6 Mayıs tarihinde başlayacağı görülüyor. Sayılı günler kalan Ramazan ayı 3 Haziran günü sona erecek. Bir aylık oruç süresi de bu tarihte tamamlanacak.

2019 RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Ramazan Bayramı'nın 2019 yılında hafta içine denk gelmesi, tatilin uzatılıp uzatılmayacağını merak ettirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olmasını onayladı. Büyük mutluluk yaratan bu haber sonrasında vatandaşlar tatil planlarını yapmaya başladı.Yapılan resmi duyuru:

" 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00'te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir."

  1. 19.04.2019

Ramazan 2019 yılında ne zaman? Ramazan Bayramı tatili kaç gün? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA