En güzel ve anlamlı Cuma mesajları! 19 Nisan Cuma namazı saatleri - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
01 Haziran 2020, Pazartesi

En güzel ve anlamlı ! 19 Nisan saatleri

En güzel ve anlamlı Cuma mesajları! 19 Nisan Cuma namazı saatleri

Müslüman alemi bir Cuma gününe daha erişmenin mutluluğunu yaşıyor. 19 Nisan Cuma günü, Berat Kandili olma özelliğiyle de daha bir önem kazandı. Vatandaşlar en güzel Cuma mesajlarını araştırarak sevdiklerine göndermek istiyor. Böylece bugünün önemine dikkat çekerek, onları mutlu etmeyi amaçlıyor.

2019 yılının en yeni ve anlamlı Cuma mesajlarını haberimizde derledik. Vatandaşlar bir yandan da 19 Nisan saatlerini araştırmaya başladı. İllere göre Cuma namazının saat kaçta kılınacağını haberimizden öğrenebilirsiniz.

İÇİN TIKLAYINIZ

19 Nisan 2019 Cuma namazı saatlerini haberimizden öğrenebilirsiniz. Diyanet İşleri resmi takviminde illere göre Cuma namazı saatlerini yayınlandı.

EN GÜZEL RESİMLİ VE RESİMSİZ CUMA MESAJLARI

-Ey rabbimiz! Bize ihsan ettiğin hidayetten sonra kalplerimizi haktan saptırma, bize kendi katındna rahmet ihsan eyle. Şüphesiz ki; sen bol ihsan sahibisin. Amin...

-Ya Rabbim! Sen anne babalarımızı ve tüm inananları sonsuz rahmetinle bağışla ve Cumamızı hayırlı, nurlu ve bereketli eyle, Amin! Selam ve dua ile hayırlı cumalar.

-Allah'ım! Günahlarımın hepsini küçüğünü ve büyüğünü ilkini ve sonunu gizlisini ve aşikârını bağışla. (Hadis-i Şerif /Müslim) Hayırlı cumalar.

-Peygamber Efendimiz sav buyuruyorlar ki: "Bir mümini sevindireni, Allahü teâlâ kıyamet günü sevindirir. Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar.-Hayırlı Cumalar. Allah'ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar.

-Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman mekanınız cennet olsun, Hayırlı Cumalar…

-Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.- Ya Rab, kusurumuzu affet. Bizi kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin! Hayırlı Cumalar.

- Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin. Sizleri, ve tabi ki bizleri. Hayırlı Cumalar dilerim.

  1. 19.04.2019
  2. Güncelleme: 19.04.2019 09:53

En güzel ve anlamlı Cuma mesajları! 19 Nisan Cuma namazı saatleri haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA