YDS sınav belgesi sorgulama ekranı! 2019 YDS/1 ne zaman? - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
16 Temmuz 2019, Salı

sınav belgesi sorgulama ekranı! /1 ne zaman?

YDS sınav belgesi sorgulama ekranı! 2019 YDS/1 ne zaman?

Binlerce kişinin heyecanla beklediği sınavına çok az bir zaman kaldı. ’nin resmi internet sitesinde yayınlanan YDS sınav giriş belgeleri sorgulanıyor ve çıktısı alınıyor. ÖSYM’de YDS adaylarına önemli bir uyarı da geldi.

Henüz giriş yerlerini sorgulamayanlar için nasıl yapıldığını derledik. Sınava az bir zaman kala adaylar "ais.osym.gov.tr" internet sitesi üzerinden sorgulama yapıyor. Peki YDS sınavına gelmeden önce nelere dikkat edilmelidir?

YDS NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

bu yıl 24 Mart 2019 tarihinde yani bu hafta sonu Pazar günü düzenlenecek. adaylara yine saat 10:00 uyarısında bulundu, sınav başladıktan sonra adaylar sınava alınmıyor.

SINAVA GİRECEKLER DİKKAT!

Adayların sınava gelmeden önce yanlarında; Sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı ve fotoğraf bulundurma şartı var. Kalem, silgi vb. kırtasiye malzemesi; saat, cep telefonu, her türlü mücevherat, takı, saç tokası, bozuk para, çanta vs. ile sınav salonuna alınmıyor. Kalem, silgi, şekerleme, peçete vs. sınavdan önce salon görevlileri tarafından adaylara ücretsiz olarak veriliyor.

  1. 21.03.2019

YDS sınav belgesi sorgulama ekranı! 2019 YDS/1 ne zaman? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN