Hava durumu nasıl? 17 Mart Pazar 2019 - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
26 Şubat 2020, Çarşamba

nasıl? 17 Mart Pazar 2019

Hava durumu nasıl? 17 Mart Pazar 2019

mart aylarında her zaman sürprizlere gebedir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 17 Mart 2019 Pazar hava durumu tahminleri yüreklere su serpecek türden. Son günlerde devam eden bulutlu ve zaman zaman yağışlı hava durumu Pazar günü yurdun genelinde gün öğle saatlerine kadar sürecek. Öğleden sonra havanın parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Pazar günü saat 18.00 sonrasındaysa hemen hemen tüm yurt az bulutlu ve güneşli bir havanın hakimiyetine girecek. İşte ‘İstanbul’da hava nasıl? Bugün hava nasıl?’ sorularının tüm yanıtları ve Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmeler…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, 'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, , 'nun doğusu ile Bilecik ve Bursa'nın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Karadeniz kıyıları, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Iğdır, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının güney ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde doğusunun yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Bilecik ve Bursa'nın doğu kesimlerinin hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 19°C

Sabah ilk saatlerde çok bulutlu, hafif olmak üzere doğu kesimleri yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

ÇANAKKALE °C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL °C, 15°C

Parçalı bulutlu

KIRKLARELİ °C, 19°C

Parçalı bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 14°C

Parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 21°C

Az bulutlu

MANİSA °C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 18°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 21°C

Az bulutlu

BURDUR °C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 16°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey ve doğusu kesimlerinin, öğleden sonra kuzeydoğusunun hafif olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 10°C

Sabah ilk saatlerde çok bulutlu, hafif olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri yer yer kar yağışlı, zamanla parçalı ve az bulutlu

ÇANKIRI °C, 11°C

Sabah ilk saatlerde çok bulutlu, hafif olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri yer yer kar yağışlı, zamanla parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 14°C

Sabah ilk saatlerde çok bulutlu, hafif olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri yer yer kar yağışlı, zamanla parçalı ve az bulutlu

KONYA °C, 14°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere sabah saatlerinde Sinop, Bartın ve Kastamonu kıyılarının yağmurlu, Bolu ve Karabük çevreleri ile Kastamonu il merkezinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU °C, 10°C

Sabah ilk saatlerde çok bulutlu, hafif olmak üzere karla karışık yağmur, yüksekleri yer yer kar yağışlı, zamanla parçalı ve az bulutlu

DÜZCE °C, 15°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

SİNOP °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu

ZONGULDAK °C, 11°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu

ÇORUM °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

SAMSUN °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu

TRABZON °C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 3°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS °C, 4°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

MUŞ °C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN °C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinin öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 13°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

SİİRT °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 16°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatı, akşam saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5 (20 40 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatı, öğlen kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), ilk saatlerde batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinde geneli ile gece kuzeyi güneybatı, akşam saatlerinde batısı ile gece saatlerinde geneli güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu, Rüzgâr: Sabah ve gece saatlerinde güneybatı, öğle ve akşam saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, pus anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatı, akşam saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege'de güney ve güneydoğu, öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah ve öğle saatlerinde güneyi batı, akşam geneli güneybatı, gece geneli güneydoğu, güneyi 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, pus anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatı, öğle saatlerinde güneybatı, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatı, gece saatlerinde kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğu zaman zaman kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağışta orta.

  1. 17.03.2019

Hava durumu nasıl? 17 Mart Pazar 2019 haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN