Hainlerin kafasını kopartacağız – Fotomaç – 16 Temmuz 2017 ;
HEPSİ
  22 Kasım 2017, Çarşamba

  Hainlerin kafasını kopartacağız

  Hainlerin kafasını kopartacağız

  , Şehitler Köprüsü’nde konuştu. Erdoğan “15 Temmuz ilk değil, son saldırı olmayacaktır. FETÖ'nün DEAŞ'ın PKK'nın arkasında kimler var biliyoruz. Kafalarını kopartacağız" dedi.

  hain darbe girişimini bir kahramanlık destanı ile bastıran milletimiz, dün bir kez daha tarih yazdı. Türk halkı, şanlı direnişin sembolü olan 36 şehit verdiğimiz 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne koştu! Cumhurbaşkanımız ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan, köprüde yaklaşık 6 milyon vatan nöbetçisinin önünde, dünya televizyonlarının da canlı yayınladığı tarihi bir konuşma yaptı. Başkomutan, "Ölümü ölümle korkutarak yolumuza devam edeceğiz. Dünyanın geleceğine talibiz" dedi.

  15 Temmuz 2016... FETÖ'cü hainlerin darbe girişiminin dün 1. yıl dönümüydü. da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 6 milyon vatandaşa seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "15 Temmuz ilk değil, son saldırı da olmayacaktır. FETÖ'nün PKK'nın, DEAŞ'ın arkasında kimlerin olduğunu biliyoruz. Önce bu hainlerin kafalarını kopartacağız" diye konuştu. Bu sırada vatandaşlar "İdam... idam..." diye bağırdı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz hukuk devlediyiz. İdam, parlementoya gelir. Sonrasında da bana gelirse, ben de bunu onaylarım. Çünkü şehit ailelerinin evlerine gittiğimde, gazilerimizi evlerinde ziyaret ettiğimde görüyorum. Ateş düştüğü yeri yakıyor" ifadelerini kullandı.

  'DARBECİLER İMANSIZ'
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz gecesi göğsü iman dolu halkın, imansız darbecileri bozguna uğrattığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "O gece milletimiz imanıyla, dünyanın en modern silahlarını yendi. Tekbirlerle tankın üzerine giden bir milleti kim esir edebilir. Sırtındaki tişörtünü tankın egzoz borusunun içine tıkamak suretiyle onu çalışmaz hale getiren imandır, iman" şeklinde konuştu.

  Erdoğan, hain FETÖ'cülerin darbe girişiminde bulunduğu gecede halkın tarih yazdığını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Önünde, sağında, solunda onlarca kişi vurulurken geri dönmeyi bir an bile akıllarından geçirmediler. 'Geri dön" diyenlere, 'Bugün ölmeyeceksek ne zaman öleceğiz' cevabını verdiler. Ahhh şu köprülerin dili olsa da konuşsa, şehit kanlarıyla sulanan her karış toprağın dili olsa da yiğitlik nasıl olur tüm dünyaya anlatsa" ifadelerini kullandı.

  'TEK TİP ELBİSE OLACAK'
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Hero' (Kahraman) yazılı tişörtüyle mahkemeye gelen hain FETÖ'cü hakkında da konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Onları tek tip elbise ile mahkemelere çıkaracağız" ifadelerini kullandı. Erdoğan, hain kalkışma gecesi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dışarı çıkamadığını belirtti.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz gecesi hain girişimde yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, gazilerimize şifa diledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan gecenin sonunda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde inşa edilen Şehitler Anıtı'nın açılışını gerçekleştirdi.
  1. 16 Temmuz 2017, Pazar
  2. Güncelleme: 02:36

  Hainlerin kafasını kopartacağız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.