Bunlar insan olamaz - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
04 Haziran 2020, Perşembe

Bunlar insan olamaz

Bunlar insan olamaz

15 Temmuz’daki hain saldırıda ölümden dönen milli atlet , FETÖ'ye lanet okudu: “Cumhurbaşkanımızın çağrısının ardından tesislerden çıkmak istedim. Şarapnel parçalarıyla 3 yerimden vuruldum. O kadar vurulan vardı ama ateşi kesmediler. Mucize oldu, hayatta kaldım ama hayatım bitti”

FETÖ'cüler tarafından 15 Temmuz'da yapılan hain kalkışmada yapılan saldırı yüzlerce hayatı kararttı, bir o kadarının da geleceğini çaldı. O gecenin üstünden iki hafta geçmesine rağmen bilinmeyen hikayeler de ortaya çıkmaya başladı. Birçok insan gibi hayallerine engel konan isimlerden biri de milli atlet oldu. Kulübü ENKA'nın İstinye'deki tesislerinde kalan Yazıcı, o gece yaşadıklarını şöyle anlattı:

TESİSLERDE VURULDU
"Tesislerdeki odamda televizyon izlerken yaşananları gördüm. Daha sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanlara çıkmamız için yaptığı çağrının ardından tesislerden çıkmak istedim. Ancak çatışmanın yoğun yaşandığı yerlerden biri de bizim tesisin önüydü. İnsanlar arabalarından inip, siper almıştı. Ben de midemden şarapnel parçalarıyla vuruldum. En az 7-8 dakika kimse yanıma yaklaşamadı."

ATEŞ SESİ HİÇ DURMADI
"Vurulan o kadar çok insan vardı ve buna rağmen ateşi kesmediler. Bunu yapanlar insan olamaz. Ben sadece midemdem vurulduğumu düşünürken, bacağım ve testislerim de zarar görmüş. Beni hastaneye, daha sonra şehit düştüğünü öğrendiğim Fatih Satır adında genç bir arkadaş minibüsüyle götürdü. Hastanede bana bakamadılar. Başka bir hastaneye sevk ettiler. Ben ikinci sıradaydım. İlk sırada yer alan polis memuru hayatını kaybedince ilk beni sevk ettiler ve başka bir hastaneye götürdüler."

YOĞUN BAKIMDA KALDI
"2 gün yoğun bakımda kaldım. Sol karın kasım parçalanmış, doktorlar onaramamışlar. Sol testisimi aldılar. Doktorlar çok net bir şekilde hayatımın bittiğini söyledi. Ben gelecek sene Akdeniz Oyunları'na katılmayı hedefliyordum. 55 tane zımbalı dikiş vardı vücudumda ama çok şükür iyileşme sürecim hızlı gelişiyor. Allah'tan Cumhurbaşkanımız o çağrıyı yaptı da, insanlar sokaklara çıktı. İnsanlar, o hainleri püskürtmese; ben ve benim gibi birçok insan hastane ya da sokaklarda ölmüş olacaktık."

Sedat HARDAL

  1. 31.7.2016

Bunlar insan olamaz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA