"Ecclestone köy pazarlığı yapıyor" - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
12 Ağustos 2020, Çarşamba

"Ecclestone köy pazarlığı yapıyor"

"Ecclestone köy pazarlığı yapıyor"

Gençlik ve Spor Genel Müdürü (GSGM) Yunus Akgül, Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone'nin köy pazarlığı gibi pazarlık yaptığını ve 26 milyon dolarda ısrar etmesi durumunda İstanbul'un 2011 yarış programında yer almayacağını söyledi.

Yunus Akgül, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin daha önce Formula 1 için yıllık 13 milyon dolar ödediğini ancak Ecclestone'nin 26 milyon dolar istediğini kaydetti.

Türkiye'nin pazarlığı uzatmak istemediğini ifade eden Akgül, ''Ecclestone, köy pazarlığı gibi pazarlık yapıyor. Eğer böyle ısrar ederse Formula 1 seneye yok. Biz pazarlığı fazla uzatmak istemiyoruz'' dedi.

Fiyat artışına gitmek istemediklerini anlatan Akgül, ''Biz her yıl 13 milyon dolar veriyorduk. Ecclestone, 2011 yılı için 26 milyon dolarda ısrar ediyor. Biraz daha artırmayı kabul ettik. Ancak 26 milyon dolar veremeyiz. Bu şartlarda anlaşmamız mümkün değil. Kapıyı açık bıraktık. Formula 1'in olması güzel ama Türkiye buna muhtaç değil. Formula 1 olmazsa çok sayıda otomobil ve motorsporları organizasyonu getirebiliriz'' diye konuştu.

Akgül, Türkiye'nin Arap ülkeleriyle kıyaslanmaması gerektiğini ifade ederek, ''Arap ülkeleri çok para veriyormuş. Arap ülkeleriyle kıyaslanacak bir ülke değiliz. İstanbul Avrupa'nın göbeğinde bir şehir. Bizim öyle petrol paramız yok'' dedi.
  1. 22.04.2011
  2. Güncelleme: 22.04.2011 16:45

"Ecclestone köy pazarlığı yapıyor" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA