Gençler'in hasreti bitti

Gençlerbirliği'nde A Milli Futbol Takımına futbolcu gönderme hasreti, 8 yılın ardından sona erdi.

Gençlerbirliği Haberleri Giriş Tarihi: 25 Şubat 2012 Cumartesi 15:42 Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2012 Cumartesi 15:43
Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı tarafından 29 Şubat Çarşamba günü Bursa'da Slovakya ile oynanacak özel maçın aday kadrosuna çağrılan Soner, kırmızı-siyahlılara özledikleri mutluluğu, 8 yılın ardından hatırlattı.

Başkent temsilcisinin kadrosunda yer alan hem en genç ve hem de en kıdemli futbolculardan olan 1991 doğumlu Soner, Gençlerbirliği'de teknik direktörlüğe Fuat Çapa'nın getirilmesinin ardından performansını artırarak, genç yaşına karşın milli takıma kadar yükseldi.

-Balcı'dan sonra gelen mutluluk-

Gençlerbirliği, Soner'den önce milli takıma davet mutluluğunu en son Serkan Balcı ile yaşamıştı.

Ligde şu an Trabzonspor forması giyen Serkan Balcı, Gençlerbirliği'nin 8 yıl önce milli takıma gönderdiği son futbolcu olmuştu. Bir dönem Fenerbahçe forması da giyen Serkan, 2003 yılında Dünya Kupası'nda 3. olan Türkiye'nin FIFA Konfederayon Kupası katılan kadrosuna çağrılmıştı.

-Aykut, Murat A2, Özkan Ümit Milli'ye-

Kırmızı-siyahlı kulüpte toplam 6 futbolcu değişik kategorilerde milli takımlara davet edildi.

A Milli Takıma çağrılan Soner'in yanın sıra başarılı defans oyuncusu Aykut ve ara transferde ''komşu'' Ankaragücü'nden alınan Murat Duruer ise A2 takımına çağrıldı.

Soner gibi kırmızı-siyahlıların alt yapısında futbola başlayan ve Gençlerbirliği kadrosunun en genç ve kıdemlilerinden olan genç kaleci Özkan, Ümit Milli takıma çağrılma mutluluğunu yeniden yaşarken, genç kalecilerden Deniz ve orta sahada görev alan Ahmet de 19 yaş altı Milli takım daveti mutluluğunu tattı.


BİZE ULAŞIN