Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi: "Her futbolcumuza ihtiyacımız var"

ekiplerinden Gaziantep'in kulüp başkanı Mehmet Büyükekşi, yaşadıkları puan kayıplarına karşın sıralamadaki yerlerini korumak için mücadeleye devam edeceklerini bildirdi. Son haftalarda takım üstünde şanssızlık olduğunu belirten Büyükekşi, "Her futbolcumuza sezonun geri kalanında ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Gazişehir Gaziantep Haberleri Giriş Tarihi: 23 Şubat 2021 Salı 15:44

Mehmet Büyükekşi, yaptığı yazılı açıklamada, 'in 26. haftasında iç sahada oynadıkları ve 0-0 berabere kaldıkları Fraport TAV maçında gol üretememenin sıkıntısını yaşadıklarını dile getirdi.

Kaybedilen 2 puan için üzgün olduklarını aktaran Büyükekşi, şu ifadeleri kullandı:

"Zorlu bir dönem yaşıyoruz. Özellikle sakatlık ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını yüzünden birçok oyuncumuzdan mahrum kalmış durumdayız. Hemen hemen her mevkide önemli eksiklerimiz var. Buna rağmen mücadelemizi sürdürüyoruz. karşısında iyi futbol sergilemiştik. Antalyaspor karşısında da iyi futbolla birlikte galibiyeti hedefliyorduk. Maçın geneline baktığımız zaman, istekli bir görüntü sergilediğimizi düşünüyorum. Galibiyet için önemli gol fırsatları da yakaladık ancak bir türlü girdiğimiz pozisyonları değerlendiremeyince beraberlikle sahadan ayrılmak zorunda kaldık. Ne yazık ki iki puanı kaybettiğimizi düşünüyoruz. Özellikle () Mirallas ve (Ceylan) ile yakaladığımız fırsatları değerlendirebilsek, bambaşka bir karşılaşma izlerdik. Üst sıralardaki yerimizi kaybetmek istemiyoruz ve bunun için mücadelemiz devam edecek. Kaybedilen iki puan taraftarlarımız gibi bizleri de çok üzdü."

Son haftalarda takım üstünde şanssızlık olduğunu belirten Büyükekşi, "Özellikle hücum hattımızda sakatlığından dolayı () Dicko uzun süre takımdan ayrı kaldı. Sonrasında aynı şekilde... Her takımın eksiklerini aradığı gibi bizler de bu oyuncularımızı ne yazık ki arayabiliyoruz. O yüzden futbolcu anlamındaki eksiklerimizi şanssızlıklara bağlayabilirim. Umut ediyorum ki arkadaşlarımız kısa süre içerisinde sağlıklarına kavuşarak yeniden aramıza katılırlar. Her futbolcumuza sezonun geri kalanında ihtiyacımız var." değerlendirmesinde bulundu.

SON DAKİKA