Sumudica'dan hırçın görüntü

'de gösterdiği performansla taraftarlarının yüzünü güldüren FK'nın teknik direktörü Marius Sumudica, saha kenarında hırçın bir görüntü ortaya koyarken, 3 aldı.

Gazişehir Gaziantep Haberleri Giriş Tarihi: 08 Ekim 2019 Salı 11:20 Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019 Salı 11:33

Ligin tek yabancı hocası konumundaki Sumudica, takımıyla beklentileri karşılayan bir performans sergilerken, saha kenarındaki yönetim tarzıyla da dikkati çekiyor.

Rumen çalıştırıcı, 'in geride kalan 7 haftasında hakemler tarafından 3 kez sarı kartla uyarıldı. Sumudica'ya ilk olarak 4. haftadaki maçının 77. dakikasında hakem Halil Umut Meler tarafından gösterildi. Ardından 6. haftadaki karşılaşmasının 32. dakikasında hakem Ali Şansalan, son olarak da 7. haftada oynanan müsabakasının henüz 2. dakikasında hakem Koray Gençerler, Rumen çalıştırıcıya sarı kartını çıkardı.

FK'NIN MAÇLARI BOL KARTLI GEÇİYOR

Gaziantep FK'nın bu sezon oynadığı maçlarda hakemlerin sarı ve kırmızı kartlarına başvurma sıklığı ön plana çıktı.

Kırmızı-siyahlı ekibin oynadığı 7 lig maçında hakemler, 7'si kırmızı ve 39'u sarı olmak üzere 46 kez kart için elini cebine götürdü. 2 kırmızı ve 20 sarı kart Gaziantep FK için gösterilirken, rakip takımlar 5 kırmızı ile 19 sarı kart gördü.

SUMUDICA: AĞZIMI KAPATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Marius Sumudica, yaptığı açıklamada, hakemlerin verdiği kararları bazen anlayamadığını dile getirdi.

Son olarak Medipol Başakşehir maçında gördüğü sarı kartı hatırlatan tecrübeli çalıştırıcı, "Belki orada kartı hak ettim. Onu bilemem ama kolumun çizilmesine neden olan futbolcu neden kart almadı." diye konuştu.

Sahada çok hareketli olduğunu ve takımına katkı sağlamaya çalıştığını anlatan Sumudica, "Benim baskı yaptığımı ve 12. adam gibi takımımı ittiğimi biliyorlar. İlk dakikadan itibaren ağzımı kapatmaya çalışıyor. Takımımı itmeme müsaade etmiyorlar. Göztepe maçında da Medipol Başakşehir maçında da oldu. Yapacak pek bir şey yok. Ben takımım için en doğrusunu yapmaya çalışacağım." ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN