UEFA'dan yeni yaptırımlar yolda! - Fotomaç
20 Şubat 2019, Çarşamba

UEFA'dan yeni yaptırımlar yolda!

UEFA, Galatasaray ile 13 Haziran'da yapılan anlaşmanın tekrar incelenmesine karar verdi. Bu süreçte dosyadaki mevcut maddeler geçerliliğini koruyacak ancak gelecek dönemde yeni cezalar gelebilir.

Galatasaray'a dün Nyon'dan kötü haber geldi… UEFA, sarı-kırmızılı kulüp ile imzalanan Finansal Fair Play (FFP) anlaşmasının yeniden incelenmesine karar verildiğini bildirdi.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Yapılan açıklamada, Finansal Kontrol Kurulu Araştırma Komisyonu'nun Aslan'ın yol haritasını belirleyen anlaşmayı tekrargözden geçireceği belirtildi. Kararın nedeni konusunda bilgi verilmezken, bu süreçte Galatasaray'ın 13 Haziran'da yaptığı anlaşmanın geçerliliğini koruyacağı belirtildi.

PARA VE OYUNCU KISITLAMASI CEZASI VARDI

UEFA, 13 Haziran'da Galatasaray'a Finansal Fair Play kuralları kapsamında para ve futbolcu sayısı kısıtlama cezası vermiş ve UEFA ile Galatasaray arasında 4 yılı kapsayacak şekilde anlaşmanın yapıldığı duyurulmuştu.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Bu sezon için Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesi gibi bir durum söz konusu değil.

Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi, bir kez daha UEFA'ya savunma verecek. İncelemenin ardından verilen karar onaylanacak ya da yeni süreç başlayacak.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN