'Olağanüstü atmosfer olacak!' - Fotomaç
18 Şubat 2019, Pazartesi

"Olağanüstü atmosfer olacak!"

"Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi geleneği var. Çıtayı yükselten bir kulüp, UEFA şampiyonu olarak. Oyuncular değişebilir ama camiaların geleneği vardır. Bu da rakipler için saygı oluşturur. Galatasaray, Avrupa'da bilinen ve saygı duyulan bir kulüp."

GALERİ DEVAM EDİYOR

"Çok denk bir grup. Denk takımlar var. Alınacak her puan değerli. Lokomotiv Moskova seri başından geldi. Ligleri bizden önce başlamıştı. Kazanıp 3 puan alınca ciddi avantaj sahibi oluyorsunuz. Puan barajının çok yüksek olacağını sanmıyorum grupta."

"Birinci de, sonuncu da oluruz söylemi doğru. Net favorinin olmadığı maçlar izleyeceğiz. Birincilik ve sonunculuk için şanslar aynı. Türk Telekom Stadyumu'nda olağanüstü bir taraftar olacaktır. Bu taraftar paniğe çevirmeden, coşkusunu sonuna kadar sürdürmeli. Galatasaray, inşallah üç puanı alır ve önünü açar."

"Galatasaray'ın tecrübeli bir kadrosu var. Mili takımlarında oynayan oyuncular var. Grup kursı çekildiği zaman diğer 3 takım en son torbadan Galatasaray'ın gelmesini istemezlerdi. Bu sadece kadro değil, formadan dolayı. Rakip takım sana saygı duyuyor ve çekinerek maça çıkıyor."

"Lokomotiv Moskova'da da uluslararası oyuncular var. Ben taraftarın rakipten çok öncelikle kendi takımına enerji verdiğini düşünüyorum. Rakip takımlar motivasyon ve konsantrasyon eksikliği yaşamaz ama taraftarın hakem etkisi de olabilir. Taraftar, takımını oyunun içinde tutar."

"Genel anlamda eşit şartlarda yarışılmıyor ancak Gomis'iniz de olsa, 21 kişilik kadronuz da olsa bu bir planlama hatasıdır. Belki hesaplarındaki alternatif oyuncularda son anda bir kaza yaşamışlardır ama Galatasaray gibi Şampiyonlar Ligi oynayacak bir takımın bu sıkıntıyı yaşamaması lazımdı."

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN