Futbol otoriteleri derbi maçlarını masaya yatırdı - Son dakika Galatasaray haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
21 Ekim 2019, Pazartesi

Futbol otoriteleri derbi maçlarını masaya yatırdı

Türkiye'nin en çok satan bir numaralı spor gazetesi FOTOMAÇ'ın yepyeni hizmeti Gündemin İçinden'de bu hafta Genel Yayın Yönetmenimiz Zeki Uzundurukan, yazarımız Erman Toroğlu, A Spor Müdürü Serkan Korkmaz ile Süper Lig'de 4 büyüklerin maçlarını masaya yatırdık. Ortaya keyifli ve isabetli tespitler çıktı. İşte futbol otoritelerinin gündem belirleyecek ifadeleri...

Galatasaray'da Fatih Terim 3 maç sonra döndü ama takım G.Birliği maçında yokları oynadı. Başkan Mustafa Cengiz 'Herkes görevini yapsın' diyerek Terim'i işaret etti, Terim de "Biraz da ceza almayanlar konuşsun' diyerek cevap verdi. Cimbom'da neler oluyor?

GALERİ DEVAM EDİYOR

Zeki Uzundurukan: G.Saray son iki sezonun şampiyonu. Mustafa Cengiz, çok başarılı bir başkan. Bu kadar maddi zorluklara rağmen güçlü kadrolar kurarak, G.Saray'ın şampiyon olmasında başrol oynadı.

Bütün bunların yanında gelir- gider dengesinde 'kâr' açıklayan bir kulüp oldu. Fatih Terim de zaten Türkiye'nin en başarılı teknik direktörü. İki başarılı profilin bir araya gelmesi ile kupalar da kendiliğinden geldi.

G.Saray, sadece ligde mücadele etmiyor. Şampiyonlar Ligi, takımları çok yıpratıyor. Devler Ligi maçları dönüşlerinde takımların puan kaybetmesi, kötü oynaması normal bir durum. G.Saray iyi futbol oynamıyor. Ama milli aradan sorunların giderilip, 8. haftadan sonra G.Saray'ın gaza basarak zirveye ağırlığını koyacağını düşünüyorum.

Başkan Mustafa Cengiz ile Fatih Terim arasında soğuk rüzgarların estiğine de inanmıyorum. Mustafa Cengiz'in olduğu yerde kaos olmaz, çünkü başkan konuşmaları ile hem yol gösterici oluyor; hem de G.Saray'a ışık tutuyor...

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN