Spor yazarları Anderlecht - Fenerbahçe maçını yazdı - Fotomaç
21 Nisan 2019, Pazar

Spor yazarları Anderlecht - Fenerbahçe maçını yazdı

Spor yazarları bugünkü köşelerinde Anderlecht - Fenerbahçe mücadelesini yorumladılar...

Erman Toroğlu: İlk kez isyan ettiler!

Maç 2-0'dan 2-2 olunca herkes şunu diyebilir: Helal olsun arkadaş maçı oradan çevirdiler, mağlup olmadılar. Bir şeyi kaçırıyoruz. Fenerbahçe'nin genel kadrosu kötü değil. Avrupa'da bu seviyelerde normal. Aman aman mı, o da değil. Peki bu Fenerbahçe'nin Anderlecht'e karşı 2-0 geriye düşmesi doğru mu, o da doğru değil.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Ama Fenerbahçe'nin başkanından başlayıp teknik direktöre kadar olan kopukluklar takımı bu duruma düşürdü. 2-0'dan sohra Fenerbahçeli futbolcular 2 tane atıyor. Bu iş böyle olmaz deyip isyan ediyorlar. Aslında Fenerbahçeli futbolcuların da Türkiye'de maçlarda bu tarz isyan etmeleri gerekir ama edemediler. Buradaki sorun şeytan üçgeninde. Peki şeytan üçgeninin köşelerinde kimler var. Ali Koç, Comoli ve Cocu. Bu şeytan üçgeninin ortasında Fenerbahçe şu ana kadar kayıpları oynadı.

Dün akşam eksik kadroya rağmen isyan etmeleri Fenerbahçe'nin daha farklı şeyler yapabileceğini gösteriyor. Direksiyonun başında da Ali Koç olduğuna göre arabayı nasıl kullanır bilemem. Şu ana kadar bazı şeylerde geç bile kaldı. Çünkü bu işin sorumluluğu yüzde yüz ona aittir. Fener bahçe'nin Avrupa'da da Türkiye Ligi'nde de buralarda bu kademelere gelmemesi gerekirdi Dün gece rahat alabilecekleri bir maçı önce yönetimin, sonra Comoli'nin sonra da Cocu'nun idari hataları ile bu duruma getirdiler.

Bundan sonrası ne olur? Aslında Fenerbahçe'nin Avrupa'da çok fazla bir hedefinin olmaması gerekir. Çünkü önce işini halletmelisin, sonra karşı cepheyi. Ama duyduğum kadarı Fenerbahçe yönetiminden bazılarının savunması şuymuş: Ankaragücü ve Galatasaray'ı yenersek düzlüğe çıkarız. Ne kadar sığ bir düşünce. Eğen önce Ankaragücü sonra da Galatasaray'ı yenerek düzlüğe çıkacaklarını düşünüyorlarsa vah Fenerbahçe'nin haline.

HUZUR SAĞLANMALI
F.Bahçe'nin ilk hedefi Avrupa olmamalı. Fenerbahçe eksik olmasına rağmen ikinci devrede skora isyan etti. Bu beklenen bir durum değildi. Peki içerideki sorunlar giderilirse ne olur? Yönetimin ilk önce idari konularda sorunları bitirmesi gerekiyor. İçte huzur bulunduktan sonra daha başarılı skorlar gelecektir. Bu böyledir.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN