'Fener ol' paraları Comolli'ye! Fenerbahçe'den olay karar... - Son dakika Fenerbahçe haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
23 Temmuz 2019, Salı

'Fener ol' paraları Comolli'ye! Fenerbahçe'den olay karar...

Fenerbahçe'de olay yaratan karar! Sezon başında yaptığı 11 transferle karavana atan Sportif Direktör Damien Comolli ile devam edilmesi tartışmalara neden oldu. Hemen ardından yaşanan ve öne çıkan son gelişme ise adeta isyan ettirdi...

'Fener OL' kampanyasında şu anda 30 milyon TL geçildi. Ancak paralar Fransız spor adamı Damien Comolli'ye gidecek. İşte detaylar...

GALERİ DEVAM EDİYOR

Fenerbahçe bu sezon toplam 16 oyuncunun transferi için 26 milyon euro (169 milyon TL) harcadı. Bunlardan sadece 4 tanesi takıma olumlu bir katkı yapıyor. Satılan futbolcular, Fernandao, Josef, Guiliano takımda direkt oynayan oyunculardı. Onların transferinden gelen 25 milyon euro civarındaki para bu transferlerle yok oldu.

Fenerbahçe'nin, yanlış transfer politikası yüzünden sportif geliri azaldı. Avrupa, lig performans gelirinde ve forma satışındaki hedeflerde beklenen bulunamadı. Sezon başındaki transferlerden elde edilen 26 milyon euro ile (169 milyon TL) borç kapatma hamlesi yapılabilirdi.

F.BAHÇE SİL BAŞTAN! HABER İÇİN TIKLAYIN...

Fenerbahçe Sportif Direktörü Comolli'nin sezon başında yaptığı 11 transferden sadece Harun forma şansı buldu. Muhtemel yeni transferlerde aynı başarısızlık tekrarlanırsa sezonun kaybedileceğinden korkuluyor. Comolli'ye karşı taraftarın da büyük tepkisi var.

Akşam'ın haberine göre; Comolli, Fenerbahçe'den yıllık 850 bin euro (5.5 milyon TL) kazanıyor. 3 yılda 2.5 milyon euro (16 milyon TL) alacak olan Fransız spor adamının maliyeti neredeyse Fener Ol kampanyasından şu an gelen 30 milyon TL'lik desteğin yarısına denk geliyor.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN