Fikret Orman: 'Burak Yılmaz önce gelseydi...' - Son dakika Beşiktaş haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
29 Ocak 2020, Çarşamba

Fikret Orman: "Burak Yılmaz önce gelseydi..."

Ispartakule Beşiktaş Futbol Okulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Kent Park Spor Tesisleri'nde bir turnuva düzenledi. Şenliğe, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve teknik direktör Rıza Çalımbay katıldı. Turnuvada dereceye giren Beşiktaş, Galatasaray, Bursaspor ve Küçükçekmece takımlarına Turan Hançerli, Fikret Orman ve Rıza Çalımbay takdim etti. Turnuvada töreninin ardından Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Demir Grup Sivasspor maçında güzel bir golle 3 puanı almanın kendisini ve camiayı mutlu ettiğini ifade eden Fikret Orman, "Güzel bir şey bugün çocuklarla beraber olduk. Mutluyum. Özellikle de dünkü maçın skoru son dakikalarda o muhteşem golle gelmesi hem beni hem bütün camiamızı mutlu etti. Bayrama güzel girdik. Herkes şampiyon olmak istiyor. Şu anda en avantajlı takım Başakşehir sonrada Galatasaray geliyor. Onlar 1 ve 2. Biz 3'üncü sıradayız."

GALERİ DEVAM EDİYOR

"Elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Beşiktaş güçlü bir camia. Bu hafta da taraftarımızla beraber Ankaragücü maçında olacağız. Artık bu dakikadan sonra her maça tek tek bakmamız lazım. Bizim için önemli olan şey Ankaragücü maçını kazanmak ve rakiplerimizin puan kaybetmesini beklemek sonrasında zaten zorlu bir deplasmana gideceğiz."

"Bütün iş camia bütünlüğüne maalesef ki bu sene de seçim senesi olduğu için statta negatif şeylerde oldu. Bu takımı da etkiledi. Beşiktaş'ın mutluluğu Beşiktaş takımının galibiyetleriyle alakalı. Hepimizin ona konsantre olması lazım. Beşiktaş'ın mutluluğu üzerine herkes hesaplarını yapsın. Bizde onun için çalışıyoruz" diye konuştu.

BURAK YILMAZ PİŞMANLIĞI

Burak Yılmaz'ı erken transfer etmemelerini pişmanlığını yaşadıklarını belirten Orman, "Futbol böyle bir şey. Şimdi de eleştiriyorlar zamanında neden almadın diye. Bizim yaptığımız iş eleştiriye açık bir iş. Bizim doğru bildiğimiz yapmamız lazım."

"Burak için ilk günden beri söylüyorum. Burak iyi bir Beşiktaşlı. Her zaman bunu telaffuz eden bir çocuk. Babası Fikret Ağabey, düzgün bir aileden yetişmiş. Beşiktaş'ta da iyi işler yapıyor. Taraftarlarla zaten yıldızı barışıktı. Siz bakmayın, arada öyle şeyler olur. Çok faydalı oldu. Şu anda tabii ki zamanında, erken gelmemesinin pişmanlığını da yaşıyoruz. İnşallah o golleri attıkça biz daha fazla pişman oluruz" ifadelerini kullandı.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN