Beşiktaş başkanını seçiyor - Son dakika Beşiktaş haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
25 Ağustos 2019, Pazar

Beşiktaş başkanını seçiyor

Beşiktaş'ta bugün yapılacak olağan seçimli genel kurulda, mevcut başkan Fikret Orman ile Hürser Tekinoktay başkanlık için yarışacak.

Beşiktaş kulübünde olağan seçimli genel kurul toplantısı bugn yapılacak. Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilecek kongre 10.30'da başlayacak. Genel kurulda, mevcut başkan Fikret Orman ile Hürser Tekinoktay, yeni dönem başkanlığı için yarışacak. Kongrede, aidatlarını yatıran 14 bin 204 üye, 20 sandıkta oy kullanabilecek. Fikret Orman beyaz, Hürser Tekinoktay ise sarı renkli zarfla genel kurulda başkanlık yarışı verecek. Ayrıca, genel kurulda denetim, disiplin ile seçme ve sicil kurullarında da seçim olacak. Seçme ve sicil kurulunda 3, denetim ile disiplin kurullarında ise ikişer liste seçime girecek.

GALERİ DEVAM EDİYOR

YÖNETİCİ SAYISI DÜŞÜYOR
Beşiktaş'ta bugünkü kongreden itibaren bir başkan ve 13 yönetim kurulu üyesi görev yapacak. Siyah-beyazlı kulübün 15 Eylül 2018'de gerçekleştirilen tüzük tadil kongresinde kulüp yönetim kurulu üye sayısının 16'dan 14'e düşmesi yönündeki talep kabul edilmişti. Buna göre geçmiş dönemlerde bir başkan, 10 asıl ve 5 yedek üyenin görev aldığı siyah-beyazlı kulübün yönetim kurulu, yeni dönemde bir başkan, 8 asıl ve 5 yedek olmak üzere 14 kişiden oluşacak. Yapılan bu değişiklik, 1 Ocak 2019'da yürürlüğe girmişti.

FİKRET ORMAN'IN LİSTESİ
ASİL ÜYELER:
Serdal Adalı, Umut Güner, Ahmet Ürkmezgil, Deniz Atalay, Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Ahmet Kavalcı, Hüseyin Yücel, Doğan Küçükemre
YEDEK ÜYELER: Hüseyin Mican, Hakan Özköse, Erdal Karacan, Melih Aydoğdu, Serkan Yazıcıoğlu

HÜRSER TEKİNOKTAY'IN LİSTESİ
ASİL ÜYELER:
Tamer Mert, Emre Esen, Yağmur Sağnak, Levon Kamer Dökmeciyan, Ercan Özcan, Nilay Yılmaz, Mehmet Bilal Özokur, Ersan Aksoylu
YEDEK ÜYELER: Aker Çıtak, Murat Guci Geçgil, Mehmet Terzi, Engin Bayraktutan, Mehmet Serkan Ergin

KARI GİBİ KONUŞSUNLAR
Beşiktaş'ın 2018 yılı olağan idari ve mali genel kuruluna, Başkan Orman'ın "Onlar ancak benim arkamdan karı gibi konuşurlar" sözleri damga vurdu. Üyelerin eleştirilerine cevap veren Orman, "Bu kadar hatibe cevap vermezsek saygısızlık olur. Canım hocam, yarın rakibimiz, sizin ilk adaylığınız benim de son adaylığım. Beşiktaş'ta kimseye yaranılmaz. Nazmi Koca cevap vermeyeceğim, cevap vermeyi kaale almam. Hakkımda şaibeleri varmış, çıkın söyleyin" dedi. Orman şöyle devam etti:

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN