Son dakika corona virüsü haberi: Pentagon'dan sızdı! Salgın tekrar edecek ve... - Son dakika Aktüel haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
02 Haziran 2020, Salı

Son dakika corona virüsü haberi: Pentagon'dan sızdı! Salgın tekrar edecek ve...

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü için son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Alınan tedbirler sonrası ülkemizde vaka ve ölüm sayılarında ciddi düşüşler yaşanırken ABD başta olmak üzere birçok ülkeden kötü haberler geliyor. Salgının merkez üssü haline gelen ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) corona virüsü ile ilgili kötü senaryo için hazırlıklara başlandığı iddia edildi. İşte yaşanan son gelişmeler...

ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), yeni tip corona virüs (covid-19) aşısının 2021'in ortalarına kadar bulunamayacağı ve salgının tekrar edebileceğini hesap ederek hazırlık yaptığı ortaya çıktı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Pentagon'dan sızdırılan bir genelgeye göre, bakanlıkta covid-19 aşısının en erken 2021 yazında kullanılabileceği varsayılıyor.

ABD Savunma Bakanı Mark Esper'in adını taşıyan ancak henüz imzalanmamış genelgede, "Önümüzde Kovid-19'un tekrarlanma ihtimalinin oldukça ciddi olduğu uzun bir süreç var.

Bu yüzden, şimdi faaliyetlerimizi artırarak ve Kovid-19'un bu yıl tekrar ortaya çıkmasına karşı gerekli tüm hazırlıkları yaparak ordunun kritik misyonlarına yeniden odaklanmamız gerekiyor." ifadesi yer aldı.

Genelgede, askeri eğitim, tatbikat ve operasyonların küresel salgın şartlarına uyarlanarak başlatılcağı belirtilirken aşının ise 2021 yazına kadar bulunmayacağı hesap edilerek hazırlık yapılması talimatı verildi.

DİĞER GALERİLER
    SON DAKİKA