Riva Florya iptal - Son dakika Galatasaray haberleri - Fotomaç
23 Ekim 2019, Çarşamba

Riva Florya iptal

Riva Florya iptal

Özbek döneminde ile geliştirilen ancak sarı-kırmızılı kulübün Florya’dan çıkamaması nedeniyle ilerleme sağlanamayan proje rafa kalkıyor.

Bir dönem 'ın kurtuluşu olarak lanse edilen ancak bir türlü yol alınamayan Riva-Florya projesiyle ilgili dün sürpriz bir gelişme yaşandı. GYO, 2016 yılında Galatasaray ile yaptığı Riva ve Florya projelerinin feshi sürecinin başlatıldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na () bildirdi. KAP'A yapılan açıklamada, "Beykoz İlçesi Riva Mahallesinde kain taşınmazlar ile Bakırköy İlçesi Florya Mahallesinde kain taşınmaz üzerinde proje geliştirmek amacıyla Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Şirketimiz arasında 2016 yılında imzalanan protokollerin feshi süreci başlatılmıştır" ifadesi kullanıldı. 'in başkanlığında yapılan anlaşma gereği Florya ve Beykoz Riva'da yer alan arsalara proje yapılması planlanıyordu. Ancak Galatasaray'ın, Kemerburgaz'da tahsis edilen arazide maden işletmesi bulunması ve Florya'daki Tesisleri'ni taşıyamaması Emlak Konut'a geri adım attırdı.

CENGİZ: ŞAŞIRDIM!
Emlak Konut fesih işlemi başlattığını açıklarken Başkan , konuyla ilgili çözüm yolları aradıklarını söyledi. Açıklamanın, Divan'da Dursun Özbek ile yaşadığı tartışmanın ertesine gelmesinin ilginç olduğunu belirten Cengiz, "Bazı şeylere komplo teorisi demiyorum ama son divanda durup dururken 'Kemerburgaz' konusunun neden gündeme geldiğini o anda çözememiştim. Görüşmeler devam ediyor, biz bir çözüm yolu arıyoruz" diye konuştu.

ŞİMDİ NE OLACAK?
Riva-Florya için yapılan anlaşmanın ardından Galatasaray, ihalede çıkan minimum kazanç tutarı olan 508 milyon TL'yi bankaya kırdırmış ve 340 milyon TL'yi kasasına koymuştu. Gelecekteki gelirini teminat olarak göstererek kredi kullanan sarı-kırmızılılar, bu parayı ödemek için yeni bir yapılandırma anlaşması bekleniyor. Tabii Florya'nın devreden çıkarılıp sadece Riva üzerinden sıfırdan bir proje üretilmesi de gündemde...

KEMERBURGAZ'DA SORUN NE?
Galatasaray'ın tesislerini Kemerburgaz'a taşıyamaması Riva-Florya projesinin iptaline yol açtı. Başkan Mustafa Cengiz, Çarşamba günü Divan'da yaptığı konuşmada bu durumu, "Florya'dan çıkıp Kemerburgaz'a gitmek için elimizden geleni yaptık. Süreç 18 aydır sürüyor. Acaba eski yönetim bu Kemerburgaz'ı Florya'ya karşı alırken 1 gün gidip baktı mı? 40 metre kot farkını geçtim, maden ruhsatı olduğunu biliyor mu?" sözleriyle dile getirmişti.

  1. 14.9.2019

Riva Florya iptal haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN