Galatasaray'da yetki gerilimi! – Fotomaç – 11 Eylül 2018
25 Nisan 2019, Perşembe

'da yetki gerilimi!

Galatasaray'da yetki gerilimi!

'ın 'de yapılacak olağanüstü kongresi öncesi geniş yetkiler istemeye hazırlanan yönetim kuruluna karşı tepkiler yükselmeye başladı.

'ın 'de yapılacak olağanüstü kongresi öncesi geniş yetkiler istemeye hazırlanan yönetim kuruluna karşı tepkiler yükselmeye başladı. Son kongrede ile başkanlık için yarışan , "Burada neredeyse Galatasaray'ın A'dan Z'ye her konusuyla alakalı tam yetkiler isteniyor ve bir torbada genel kurul üyelerinin önüne getiriliyor. Bunu anlamakta zorlanıyorum. Bir açıklama yapılmasını bekliyorum" dedi.

DERS ÇIKARMALILAR
Yönetim Kurulunun kongreden yetki istediği her bir maddenin üzerinde önemle durulması gerektiğini kaydeden Korkut, "Bunlar hızlıca değil, düşünerek ve iyi değerlendirerek karar verilmesi gereken maddeler. Florya ve Riva'da olayında olduğu gibi aceleye getirerek neredeyse Galatasaray'ın 100 yıllık birikimi heba oldu. Genel kurul üyelerinin bu olaydan ders çıkaracağını ve daha ince eleyip sık dokuyarak karar vereceklerini düşünüyorum" ifadesini kullandı.

HER MADDE İÇİN KONGRE YAPILIR
Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Mete İkiz de yönetimin istediği yetkileri değerlendirirken "Galatasaray tarihinde pek alıştığımız bir durum değil" ifadesini kullandı. Gündemde sadece bütçe revizyonu konusu olmadığını anlatan İkiz, "Galatasaray yönetimi çok geniş yetkiler istemiş. Taşınmazlar, hisseler, aidat, dönem değişikliği... Farklı genel kurullarda istenebilecek yetkilerin tek seferde istenmesi söz konusu. Uzun süre konuşulacak ve tartışılacak bir konu olduğunu düşünüyorum" dedi.

HİSSE SATMANIN ZAMANI DEĞİL
Ozan Korkut, yönetimin hisse senedi satışı için yetki talep etmesiyle ilgili olarak, "En yüksek geliri elde edebilmek için hisse değerinizin yüksek olduğu ve ekonomik konjonktürün iyi olduğu dönemlerde bunu yapmak istersiniz. Şu an içinde bulunduğumuz ekonomik konjonktürü göz önüne aldığımız zaman; bu dönem hisse senedi satışı açısından avantajlı bir döneme benzemiyor" diye konuştu.

SEBEPLERİNİ AÇIKLAMALILAR
Genel kurulda, usul olarak talep edilen maddelerin hepsinin teker teker oylanması gerektiğini ifade eden Ozan Korkut, "Oylamadan önce de yönetimin en hızlı şekilde genel kurul üyelerine her maddeyle alakalı istenmesinin sebeplerinin açıklanması gerekir. Daha açıklanmış hiçbir sebep yok" diyerek bilgi verilmemesinden şikayet etti.

YÖNETİM NE İSTİYOR?
'nde gerçekleştirilecek genel kurulda Mustafa Cengiz yönetimi, 2018 yılı hesap dönemi bütçe revizyonu, finansal işlemler, şirket hisseleri üzerinde tasarrufta bulunma, gayrimenkul işlemleri, Kemerburgaz'da yapılacak yeni tesislerle ilgili işlemler ve yeni spor salonu inşası konularından genel kuruldan yetki talep edecek. Ayrıca Galatasaray Basketbol Anonim Şirketi ve Galatasaray Voleybol Anonim Şirketi'nin kurulması da yer alıyor.

  1. 11.9.2018

Galatasaray'da yetki gerilimi! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
BİZE ULAŞIN