İşte 'in liderlik hesabı!

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 11 Nisan 2018 Çarşamba 22:08 Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018 Perşembe 09:50

'da Gençlerbirliği mağlubiyeti moralleri bozarken teknik direktör Fatih Terim liderliği geri almak için kolları sıvadı. Deneyimli çalıştırıcı, takıma bir gün izin vermesine karşın kendisi Florya Metin Oktay Tesisleri'nde mesai yaptı. Terim ve yardımcıları Hasan Şaş, Ümit Davala, ve Levent Şahin ile gün boyu çalışırken öncelikle Gençlerbirliği maçının analizini yaptı. Yapılan hatalar ve eksiklikleri belirledi. Ayrıca Pazar günü karşılaşacakları Başakşehir'in son haftalardaki maçlarını izleyerek analizini çıkardı.

LİGİN EN İYİSİYİZ
Dünkü idman öncesinde de bu tespitleri oyuncularıyla paylaştı. Gençlerbirliği karşısında 'a yakışmayan bir oyun ortaya koyduklarını ifade eden Fatih Terim, "Rakibi hafife almanın faturasını ağır ödedik. Başakşehir de güçlü ve kaliteli bir takım... Ama biz de ligin en iyisiyiz. Pazar akşamı kazanıp liderliği geri alacağımıza inanıyorum. Galibiyetten başka bir sonuç düşünmek istemiyorum" dedi

KAPLUMBAĞA HIZINDAYDILAR
G.Birliği karşısında bir deplasman yenilgisi daha alan G.Saray, sezonun en "yavaş" futbolunu sahaya yansıttı. Geldiği günden bu yana oyuncularından her 70 saniyede 1 'Usain Bolt' koşusu isteyen Fatih Terim, maç başı 206 depar istiyordu. G.Saraylı oyunuların Başkent'te yaptığı depar 183'te kaldı.

TOPA SAHiP OLMAK YETMEDİ
G.Birliği 2014-15 sezonunun başından bu yana yüzde 23.77 ile ligde topa en az sahip olarak galibiyet alan takım oldu. Yüzde 76.23 topu ayağında tutan G.Saray bu kadar üstün görünmesine rağmen G.Birliği şutta konuğuna 10/9 üstünlük kurdu. G.Birliği ayrıca adam geçmede 15/9, top kapmada 11/6, uzaklaştırmada 31/5, engellemede 14/8, top kaybında da 20/22'lik üstünlük kurdu.

iŞTE TERiM'iN GENÇLERBiRLiĞi YENiLGiSiNi GETiREN TESPiTLERi:
- G.Birliği karşısında tam 36 orta ve 79 da uzun pas deneyen G.Saray tam bir hayal kırıklığı yaşadı.

- 6'sı Mariano'dan olmak üzere sadece 10 orta isabetli oldu.

- 8'i Maicon ve Serdar Aziz olmak üzere atılan uzun topların ise sadece 44'ü isabet buldu.

- Feghouli ve Belhanda'nın attığı 11 ortanın sadece 2'si yerini buldu.

- İki kanat beki Mariano (9-2) ve Nagatomo'nun (5-1) 14 uzun topundan sadece 3'ü yerini buldu

- Feghouli (40) ve Mariano (40) G.Birliği'nin (69) tüm takımından daha fazla üçüncü bölgede topla oynadı. Ama G.Birliği'nin golü bu ikilinin kanadından geldi.

BİZE ULAŞIN