F.Bahçe futbolda etik mi?

Adnan Öztürk: Basketbolda etik kurallara uymayan F.Bahçe, futbolda uyuyor mu? Yönetimin, Süper Kupa maçına çıkılmasını anlatması gerekiyor!

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2014 Pazar 21:09
Galatasaray'daki muhalefetin şahin isimlerinden Adnan Öztürk, Başkan Ünal Aysal'ın 2015 yılında görevden ayrılacağını ileri sürdü. Sarı-kırmızılı kulübün, tıkandığını ve bu nedenle beklenen transferleri yapamadığını kaydeden Öztürk, "Başkan kamuoyunu çilek müptelası yaptı. Çilekler, frambuazlar! Şimdi çilek zamanı değil, şimdi böğürtlen zamanı! Çilekle olmuyor bu işler. Gelen para belli... Borçlar belli... Borçlar belli bir limite kadar sorun değildir. Ama Galatasaray bugün mali açıdan tıkanmış bir noktadadır" dedi.

BEN POLİTİKA YAPAMIYORUM
Aysal'ın 2016'ya kadar görevde olduğunu söylemesine karşın 2015'te ayrılacağını iddia eden Adnan Öztürk, yönetimden ayrıldıktan sonra kendisiyle hiç araya gelmediklerini söyledi: Aysal ile bir araya gelmedik. Bir araya geleceğimiz zamanda konuşacağımızı hiç zannetmiyorum. Ben bu konularda politika yapmayı beceremiyorum. Ben karıncaya bile saygısızlık etmem. Ama bana saygısızlık yapana cevabını veririm. Bu tür hareketi yapan insanlara selam vereceğimi bile zannetmiyorum. Ünal Aysal, Galatasaray için vakit kaybıdır.

YÖNETİMİN AÇIKLAMASI LAZIM
Sessizliğini TRT Spor'da İşte Goool programına bozan Adnan Öztürk, basketbolda final maçına çıkmayan Galatasaray'ın Fenerbahçe ile oynanacak Süper Kupa maçına çıkacak olmasını ise şu sözlerle eleştirdi: "Etik kurallara uyulmuyor' diye basket maçına çıkmıyorsanız; Süper Kupa finaline nasıl çıkacaksınız? Bunu insanlara nasıl anlatacaksınız; çok merak ediyorum! 'Fenerbahçe, basketbolda etik kurallara uymuyor ama futbolda etik kurallara uyuyor mu!' demek istiyorsunuz? Yönetimin bunu açıklaması gerekiyor!

GERGİNLİĞİN SONU HAYIR DEĞİL
Bana biraz sivri dilli diyorlar. Böyle bir yönetici profili çizmiş olsam da sataşılmadan ve saygısızlık yapılmadan konuşmamaya riayet ediyorum. Fenerbahçe ile Galatasaray'ın geldiği nokta artık tartışma ortamından çıktı. Artık geçmişe bir sünger çekmenin zamanı geldi. Bu tansiyonun gidişatı iyi değil. İki başkan, Süper Kupa maçında bir araya gelmese de gitmelidir. Mühim olan aynı mekanda olmak. Maçtan çıktıktan sonra söylemlerine dikkat etmek. Bunu yapmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Bu gerginliğin sonu hayır değil.

REKLAMINI YAPARKEN CAN CİĞER KUZU SARMASI
G.Saray'da bir dönem önce Ünal Aysal'ın yönetiminde başkan yardımcılığı yapan Adnan Öztürk, foto muhabirimiz Erkan Koyuncu'nun Florya'da kapıya sıkışarak hayatını kaybetmesinin üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Gazetecilerin emeklerine saygı gösterilmesini gerektiğini anlatan Öztürk, "İnsanları böyle, 200 yıl öncesi gibi demir kapıların dışında bekletecek kaprisler, tavırlar içine giremezsiniz! Reklamını yaparken can ciğer kuzu sarması ama hakkınızda küçücük bir negatif haber çıktığı zaman; tesise giremezsin, cezalısın. Bunlar çok gayri ciddi işler. G.saray'a hiç mi hiç yakıştıramıyorum; camianın üyesi olduğum için. Allah gani gani rahmet eylesin" ifadesini kullandı.

İBRAHİM BAŞKAN HAREKET GETİRDİ
Fenerbahçe'nin Diego Ribas ve Trabzonspor'un Oscar Cardozo transferlerini de değerlendiren Öztürk şunları söyledi: Trabzonspor'a karşı her zaman bir sempatim olmuştur. İbrahim başkan, Trabzon'da yeni bir şey denemeye başladı. Biraz camiayı hareketlendirmek, heyecanlandırmak için Trabzon'da böyle hareketlere ihtiyaç var. Umarım iyi olur. Fenerbahçe de Diego Ribas'ı aldı. Karakterli, iyi ahlaka, ciddi şahsiyete sahip bir oyuncu.

SON DAKİKA