Teknik iflas tehlikesi - Son dakika Galatasaray haberleri - Fotomaç
05 Nisan 2020, Pazar

Teknik iflas tehlikesi

Teknik iflas tehlikesi
Yeniden sermaye artırım başvurusunda bulunan Sportif AŞ, Sermaye Piyasası Kurulu'na verdiği izah name de 'Teknik İflas' kapsamında olduğunu bildirdi. İzah namenin 2.4.2. ve 26.2 maddelerinde "Türk Ticaret Kanunu Md. 376'ya göre Teknik İflas Kapsamında olan şirketin bu olumsuz durumdan çıkarılması temin edilecektir" deniyor. Ayrıca Galatasaray 'ın lisansı konusunda da sıkıntı çektiği ve yapılacak sermaye artırımının bu amaçla kullanılacağı da belirtiliyor. SPK'nın sermaye artırımını kabul etmemesi halinde Galatasaray'ı
sıkıntılı günlerin beklediği ifade ediliyor.

Bilançoya bakılıyor


TEKNİK İFLAS NEDİR: Dönem başı sermayesinin yarısı zarar nedeniyle karşılıksız kaldıysa genel kurul toplanacak ve iyileştirici önlemler alınması görüşülecek. Eğer 3/2'si karşılıksız kaldıysa, yine genel kurul toplanacak ve 3/1'ine bakılacak ve sermaye tamamlanacak mı karar verilecek. Karar verilmezse şirket kendiliğinden sona erecek.
  1. 18.10.2013

Teknik iflas tehlikesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA