Sönük Aslan

Beklenen yıldızların gelmemesine, F.Bahçe yenilgisi ve futbolcuların kavgası da eklenince kamp kabusa döndü

SAVAŞ ÇORLU Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2010 Pazar 22:56 Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2010 Pazartesi 10:59
Hollanda kampında Fenerbahçe dahil toplam 5 hazırlık maçı oynayan Galatasaray 1-0'lık Fenerbahçe mağlubiyeti dışında 4 karşılaşmayı farklı kazanmasına rağmen lige hazır bir görüntü sergilemedi. 5 Temmuz'da yeni sezon hazırlıklarına İstanbul'da başlayan ve 11 Temmuz'da Hollanda'ya giden sarıkırmızlar 15 gün süren kampta taraftarları umutlandıracak bir gelişim içine giremedi.
Gerçekleşmeyen transferlerden dolayı morali bozuk olan teknik direktör Frank Rijkaard, kamp boyunca takımı medyadan uzak tutmaya çalıştı. Her kamp döneminde en az 3 futbolcu yıldızlaşırken bu kampta göze batan ve öne çıkan bir tek oyuncunun olmaması Galatasaray'la ilgili gelecek kaygılarının doğmasına neden oldu.

YÖNETİCİ YOKTU
Ezeli rakibi Fenerbahçe ile oynadığı Spor Toto Dostluk Kupası maçı dışında oynadığı 4 hazırlık maçındaki rakiplerinin 4. ve 5 lig takımları olması sarı-kırmızılı takımda futbolcuların motivasyonunu düşürdü. Lorik Cana, Serdar, Ali Turan, Çağlar gibi yeni transferlerden hiçbiri öne çıkamadı.
Keita'nın yerine alınan Pino ise takımla birlikte yalnızca iki idmana çıktı.
Özellikle Sunderland'den alınan Cana'dan beklentiler büyüktü ama Arnavut futbolcu, henüz takıma uyum sağlayabilmiş görünmedi. Hazırlık maçlarında vasat göründü. Lucas Neill ve yeniden anlaşılan Harry Kewell'ın kampa katılması bile takım üzerindeki sisli havayı kaldırmaktan uzaktı.
Selçuk'un kırmızı kart görmesiyle 76 dakika 10 kişi oynayan Fenerbahçe karşısında alınan 1-0'lık mağlubiyet takımın durumu hakkındaki şüpheleri artırırken, maç sonrası kaptan Arda Turan başta olmak üzere futbolcuların otobüsten inerek taraftarlarla kavga etmesi sebebi ne olursa olsun bağışlanamaz bir hareketti.
Bu konuda daha önceden vukuatlı olan Sabri'nin bir taraftarın boynunu sıkması takımdaki disiplin sorununun sürdüğünü gözler önüne serdi. Otobüste sportif direktör ve yöneticinin olmaması olayları körükleyen bir unsurdu.

SAHİPSİZ KALDI
15 günlük kamp boyunca takımda tek yönetici bulunmazken, sportif direktör Sezgin'in de sürekli olarak transfer görüşmeleri için Almanya, Belçika ve Fransa arasında mekik dokuması 'Galatasaray sahipsiz mi?' tartışmasını da beraberinde getirdi.
Galatasaray'da ideal 11'ini kuramayan, derbide yedek kadro ile sahaya çıkan ve gözden çıkardığı futbolcular ile maçlara çıkan teknik direktör Rijkaard'ı da yönetimi de yeni sezonda sancılı günler bekliyor.
Hollanda kampında yaşanan kopukluk ve iletişimsizlik bunun en önemli göstergesiydi.
En önemlisi ve tabii ki en kötüsü ise önceki sezonlarda yaptığı parlak transferler ile taraftarlarını heyecanlandıran ve sezona şampiyonluğun en büyük favorisi olarak giren Galatasaray'ın sıradan bir takım görüntüsü vermesiydi.BİZE ULAŞIN