Son dakika spor haberleri | 'den çok tartışılacak öneri!

Dünya futbolunda en çok tartışılan konulardan birisi olan ofsayt kuralı için, ünlü teknik adam 'den flaş bir öneri geldi. Fransız futbol adamı, bu konuda 'a önerisini sundu. İşte Arsene Wenger'in değişmesini istediği o kural...

Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 27 Mart 2021 Cumartesi 10:39

'nın global futbol geliştirme sorumlusu olan , ofsayt kuralındaki değişim önerisini ()'a sundu ve değişikliğin yapılma ihtimalinin de yüksek olduğu belirtildi.

Son dönemde oldukça tartışma yaratan ve ile birlikte küçük farklarda ofsayt kararlarının verilmesiyle spekülasyonlara neden olan ofsayt kuralı değişiyor.

'in yeni ofsayt önerisinde, bir futbolcunun ofsaytta kabul edilmesi için topla oynayabileceği tek bir uzvunun önde olması değil, tüm uzuvlarının tamamıyla önde olması gerekiyor. Yani oyuncusunun elleri ve kolları dışında herhangi bir parçası, defans oyuncusuyla aynı hizadaysa yeni kurala göre ofsayt olmayacak.

Bu önerinin 'da onay aldıktan sonra gelecek sezon önce 'de deneneceği ve herhangi bir problemle karşılaşılmaması durumunda futbol kitabına gireceği belirtildi.

İşte örnek pozisyon...

SON DAKİKA