Son dakika haberleri! 'dan EURO 2021 için flaş değişiklik kararı! Tek ülke iddiası

Son dakika haberleri: 12 farklı ülkede oynanması planlanan EURO 2021 ile ilgili 'nın flaş bir karar alabileceği iddia edildi. UEFA'nın corona virüsü sürecinde maçların tek bir ülkede oynanmasının daha güvenli olacağını düşündüğü ve bu ülkenin ise İngiltere olacağı gündeme geldi.

Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 25 Şubat 2021 Perşembe 21:37 Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021 Cuma 01:45
Sesli dinlemek için tıklayınız.

EURO 2020'ye 12 ülkenin ev sahipliği yapacağı açıklanmıştı. Maçların İngiltere, Almanya, Rusya, Hollanda, İtalya, İspanya, Danimarka, İskoçya, İrlanda, Macaristan, Romanya ve Azerbaycan'da oynanmasına karar verilmişti. Ancak corona virüsü nedeniyle EURO 2020, 2021 yılına ertelenmişti.

'nın 2021'in yaz aylarında düzenlenecek turnuvada yine aynı sistemi kullanacağı düşünülürken pandemi şartlarının devam etmesi nedeniyle yeni bir karar alınması gündemde.

UEFA'NIN YENİ KARARI

İtalyan gazeteci Tancredi Palmeri'ye göre UEFA, maçların tek bir ülkede oynanmasının daha güvenli olacağını düşünürken İngiltere, adaylar arasında ilk sırada yer alıyor.

UEFA'nın Nisan ayının ortasında kesin kararını alacağı ve resmi açıklama yapacağı belirtiliyor.

11 Haziran'da başlayacak olan turnuva, 11 Temmuz'a kadar devam edecek. Türkiye ise grupta İtalya, Galler ve İsviçre ile mücadele edecek

SON DAKİKA