Avrupa futbolu, FIFA'nın yeni turnuvalarına sıcak bakmıyor – Fotomaç – 16 Mayıs 2018
17 Ocak 2019, Perşembe

Avrupa futbolu, 'nın yeni turnuvalarına sıcak bakmıyor

Avrupa futbolu, FIFA'nın yeni turnuvalarına sıcak bakmıyor

bünyesindeki Profesyonel Futbol Strateji Konseyi (PFSC), 'nın düzenlemeyi planladığı Kulüp ve Küresel Uluslar Ligi konusunda ciddi kuşkularının bulunduğunu açıkladı.

'nın yanı sıra Avrupa Kulüpler Birliği, Avrupa'nın önde gelen ligleri, Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği'nin Avrupa dairesi ve oyuncular arasından seçilen temsilcilerin bulunduğu PFSC, 'nın kentinde toplandı.

UEFA'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, PFSC'nin, 'nın 24 takımın katılımıyla 4 yılda bir düzenlenmesini teklif ettiği FIFA Kulüp ve 2 yılda bir organize edilmesini önerdiği 8 takımlı Küresel Uluslar Ligi turnuvalar hakkında ciddi kuşkuları bulunduğu belirtildi.

Özellikle FIFA Başkanı Gianni Infantino'nun yapılmasını çok istediği turnuvalar için "aceleye getirildiği, detayları ve sürece ilişkin açık bilgi sunulmadığı" eleştirileri yöneltildi.

  1. 16.5.2018 23:02

Avrupa futbolu, FIFA'nın yeni turnuvalarına sıcak bakmıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN