Çirkin saldırıyı kınadılar – Fotomaç – 18 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  12 Aralık 2017, Salı

  Çirkin saldırıyı kınadılar

  Çirkin saldırıyı kınadılar

  -Kazakistan maçı sonrası güvenlik görevlilerinin medya mensuplarına gerçekleştirdiği çirkin saldırıya Medya Derneği'nden tepki geldi. Dernekten saldırıyla ve saldırıyı gerçekleştiren güvenlik görevlileriyle ilgili basın açıklaması yayınladı.

  -Kazakistan maça sonrası Volkan Demirel'le röportaj yapmak ve görüntü almak isteyen basın mensuplarına güvenlik görevlilerinin gerçekleştirdiği çirkin saldırıya bir tepki de Medya Derneği'nden geldi.

  Dernekten saldırıyla ve saldırıyı gerçekleştiren güvenlik görevlileriyle ilgili basın açıklaması yayınladı.

  İşte Medya Derneği'nden yapılan açıklama:

  16 Kasım 2014 tarihinde oynanan Türkiye-Kazakistan maçı sonrasında basın mensuplarına çirkin bir saldırı düzenlenmiştir. Görevlerini yapmaya çalışan meslektaşlarımız özel güvenlik görevlileri tarafından tartaklanmış, fotoğraf makinaları ve kameraları kırılmıştır. Müdahale güvenlik ve koruma boyutunu aşıp saldırı ve linç boyutuna ulaşmıştır. Meslektaşlarımız Gökhan Kılınçer, Vedat Danacı, Metin Karabaş, Saycan Sayım, Murat Akbaş ve Uğraş Özyurt bu olay neticesinde yaralanmış, diğer bazı meslektaşlarımız da olayların ortasında kalmıştır.

  kuruluşlarının, spor yöneticilerinin ve sporcuların görevi gazetecileri tedhit etmek değil, onların çalışma şartlarını iyileştirmek, kamuoyunun gerçekleri bilme hakkına yardımcı olmaktır. Gazetecileri dışlayan bir spor güvenliği konsepti kabul edilemez.

  Medya Derneği olarak saldırıyı kınıyor, olayın bütün boyutlarıyla araştırılmasını, kasıt ve ihmali bulunanların açıklanıp cezalandırılmasını istiyoruz. Spora hakim olan fanatizmin ve şiddetin son bulması için bütün tarafları sorumlu ve duyarlı davranmaya çağırıyoruz.

  1. 18 Kasım 2014, Salı
  2. Güncelleme: 16:21
  Etiketler:

  Çirkin saldırıyı kınadılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN