Dünya kupasını boykot edelim – Fotomaç – 18 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  11 Aralık 2017, Pazartesi

  Dünya kupasını boykot edelim

  Dünya kupasını boykot edelim

  Bernstein: Avrupa ülkeleri olarak 2018 Dünya Kupası'na gitmezsek bu ilgi çekebilir. Çünk yönetimi her gün kötüye doğru gidiyor

  Eski İngiltere Federasyonu Başkanı , Avrupa ülkelerinin Rusya'da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası'nı boykot etmesi gerektiğini söyledi. İngiliz basınına açıklamalarda bulunan Bernstein, FIFA'nın 2018 ve 2022 Dünya Kupası hakkındaki rüşvet iddiaları nedeniyle ciddi adımlar atması gerektiğini belirterek, "Herhangi bir adım atılmazsa, İngiltere Dünya Kupası'ndan çekilme fikrini düşünmeli. Ancak bir ülke böyle bir boykot için yeterli olmaz. Federasyonda olsam 'ya üye diğer ülkeleri bu konu hakkında cesaretlendirmek için her şeyi yapardım. Bizim tarafımızda yer alacak birçok ülke olacağına eminim. Artık bir noktada konuşmayı bırakarak icraata geçmeliyiz" ifadelerini kullandı. Önemli futbol ülkelerinin, 2018 Dünya Kupası'nı boykot etmesinin olumlu sonuçlanabileceğini kaydeden Bernstein, "UEFA'ya üye 54 ülke bulunuyor. Almanya, İspanya, İtalya, Fransa ve Hollanda hepsi güçlü . Bu takımlar olmadan bir Dünya Kupası düşünülemez. Boykot yönünde bir karar alırlarsa, FIFA üzerinde etki yaratabilirler" değerlendirmesinde bulundu. İngiltere; Rusya, Portekiz-İspanya ve Belçika-Hollanda ile 2018 FIFA Dünya Kupası evsahipliği için aday ülkeler arasında yer almış, ancak ilk turda iki oyda kalarak ikinci etap oylamasına katılamamıştı.
  1. 18 Kasım 2014, Salı
  2. Güncelleme: 00:57

  Dünya kupasını boykot edelim haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN