'ü kaçırdım

'Kahveci Yavuz' diye tanınan tutuksuz sanık Ağırgöl, yıllarca gizli kalan sırrı açıklarken "Hakan otelden kaçmasaydı, Fenerbahçe'nin futbolcusu olacaktı" itirafında bulundu

Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 29 Mart 2012 Perşembe 23:38 Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2012 Cuma 00:57
Şike davasında tutuksuz olarak yargılanan , sözlerine "Olmayan bir örgüte üye olmamdan ve olmayan şikeden söz edilemez'' diyerek başladı. Suçlamaları kabul etmediğini söyleyen 'Kahveci Yavuz' lakaplı Ağırgöl, "Fenerbahçe'de 1970 yılından beri futbolcu transfer işleri yapıyorum.
Rıdvan Dilmen, Cemil Turan, Oğuz Çetin, Aykut Kocaman... Bunların hepsini ben transfer etmek için kaçırdım. Otelde saklıyordum. İmza günü kulübe getiriyordum. Beşiktaş ve Galatasaray'dan saklıyordum" dedi.

İŞİM ÇIKTI, HAKAN KAÇTI
Zaman zaman gündem dışına çıkan Ağırgöl, hakkında yıllarca sır olarak kalan bir gerçeği de açıkladı. Galatasaray'da ve milli takımda attığı gollerle efsaneleşen Şükür'ü de Fenerbahçe için kaçırdığını itiraf eden Ağırgöl, "Hakan Şükür'ü de transfer edecektik. Saklıyordum ama ben otelden ayrıldığım için otelden gitmiş. Eğer işim çıkmasaydı Hakan Fenerbahçe'de oynayacaktı. Kimseyi zorla getirmedim, hepsi isteyerek geldi" dedi.

KABAHATİN VAR O ZAMAN
Mahkeme Heyeti Başkanı 'nin, "Hakan Şükür, Fenerbahçe'de olabilirdi yani öyle mi?" diye sorması üzerine Ağırgöl, "Ben gitmeseydim o bizdeydi" yanıtını verdi. Bunun üzerine Ekinci'nin, "Kabahatin var o zaman" demesi üzerine salonda gülüşmeler yaşandı.

ALTILI GANYAN PARASI
Savunmasının devamında, "Mehmet Yenice 5 yıl beraber çalıştık, o masördü, ben kamp müdürüydüm.
Yenice, altılı ganyanda para bulduğunu söyledi. Bana gelip daire almak istediğini söyledi. Biz de İlhan Ekşioğlu'na söyleyelim dedik. Parayı İlhan'a götürdük daire alması için" ifadelerini kullanan Yenice'ye hakim, "Mehmet Ekici kendisi görüşemez miydi?" diye sordu.

MAKBUZU BİLE VAR
Ağırgöl buna, "Mehmet Yenice, İlhan Ekşioğlu'nu pek iyi tanımazdı, samimiyeti fazla yoktu. Ben ve Cemil Turan araya girdik. Mehmet Yenice parayla Dereağzı Tesisleri'ne geldi. Altılı ganyandan kazandığına dair makbuzu da var. Daireyi de alamadı, parasını da İlhan'dan geri aldı" diye yanıtladı. Yavuz Ağırgöl, hakimden beraatini talep etti.

DÜŞME RİSKİ OLAN TAKIM MAÇ SATMAZ
Tutuksuz sanık Mersin İdman Yurdu Asbaşkanı , şike yapmadığını öne sürerek, hakkındaki iddiaları kabul etmedi. Suçlamalara ilişkin hiçbir kulüp yöneticisi ya da başkanıyla görüşmediğini belirten Acar, "Giresunspor'un küme düşme riski hâlâ vardı. Küme düşme riski olan takım maç satar mı? Ömer Ülkü, Giresun'a geldiğimizde otel konusunda bize yardımcı oldu. Hiçbir yöneticiyle, hiçbir takım yetkilisiyle görüşmedim. Tek tanıdığım Ömer Ülkü'dür. Onunla da uçakta tesadüfen tanıştık" dedi.

FUTBOLCULARA BASKI YAPILDI
Davada tanık olarak dinlenen Giresunspor'un eski başkanlarından verdiği ifadede, "Olgun Peker ve yanındaki şahıslar tarafından herhangi bir baskıya maruz kalmadım ancak futbolculara baskı yapıldı ve taciz edildi. Bunları kimin yaptığını bilmiyorum" dedi.

KORKMA KONUŞ
Mahkeme Başkanı Ekinci'nin, "Kapalı konuşuyorsun, daha açık konuşabilirsin, kimse senin kılına zarar veremez, korkuyor musunuz?" şeklindeki sorusuna Çırak, "Korkmuyorum ama benim iki tane yöneticim darp edildi ve davacı olamadılar. Bu yüzden daha önce 'Giresun çetelere teslim oldu. Savcılar da eksik
kalıyor bu konuda' demiştim'' yanıtını verdi.

EKİNCİ, GİRİŞ BİLETLERİ DÜZ BASILSIN İSTEDİ
Duruşmaya yoğun ilgi olması nedeniyle girişlerde akreditasyon uygulaması yapılıyor. Salona girecek sanık yakınları ve habercilere kimlik tespiti karşılığında numaralı biletler dağıtıldı. Dünkü biletlerin üzerinde devasa bir stadın futbol maçı öncesi görüntüsü vardı. Mahkeme Başkanı Ekinci, eleştiriler üzerine biletlerin düz basılmasını istedi.

PARA ALIŞ VERİŞİNE TANIK OLMADIM
Tutuklu sanık Haldun Şenman, Özden Aslan ve Olgun Peker'e sınav belgelerini göndermediğini belirterek, "TFF'deki tüm görevlerimden 2009 yılında ayrıldım. Aracılıkla yargılanıyorum.
Sınav sorularının çalındığı tarihlerde ben yurt dışındaydım. Soruları hiç görmedim" dedi. Sınav sorularının çalınmasıyla ilgili konuşan tanıklardan Elif Kalaycıoğlu, soruların değil, sadece cevapların verildiğine tanık olduğunu, para alışverişi ise olmadığını kaydetti. Gülcan Şahin ise Olgun Peker ile ilgili
herhangi bir darp iddiası duymadığını söyledi.

SORULARI VERMEDİM
Silahlı suç örgütüne yardımda bulunmakla suçlanan tutuklu sanık , "İddianamede, Olgun Peker'in soruları benim üzerimden almadığı, başka bir şekilde kendisine ulaştığı söyleniyor. Evrakta sahtecilik suçunu işlediğim iddia ediliyor. Bu hususta herhangi bir delil yoktur. Ben bu diplomayı ne gördüm, ne hazırlattım" diye konuştu.

HAKAN KARAAHMET, HAKİMİ ODA TV KARARI İÇİN TEBRİK ETTİ
Ek savunma yapan tutuklu sanık Hakan Karaahmet, suçlamaları kabul etmeyerek tahliyesini talep etti. Karaahmet, mahkeme başkanı Mehmet Ekinci'yi Oda TV davasında verdiği tahliye kararlarıyla ilgili de tebrik etti. Hakim Ekinci ise, "Özel yetkili mahkemelerde tutukluluklarla ilgili böyle yanlış bir kanı var. Mahkememizin tutukluluk oranı yüzde 18'dir. Bu konuyu fazla abartmayın" dedi.

EYVAH! 1-0 YENİĞİZ
Şike ve teşvikle suçlanan ve savunmasını slayt eşliğinde yapan tutuklu sanık , Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ile görüşmelerinin Emmanuel Emenike ile ilgili olmadığını, meslektaş oldukları için sıkça görüştüklerini belirtti. Suçsuz olduğunu söyleyen Dinç, tahliye talep etti. Aranın ardından Sami Dinç'in avukatı söz alırken, yer kavgası yaşanması nedeniyle mahkeme başkanı ayakta olanlardan dışarı çıkmalarını istedi.

BARİ GİDİP SAKİNLEŞEYİM
Sami Dinç'in avukatı hakime, "Sizin huzurunuza gelmeden tutuklanacağımızı biliyorduk" dedi. Hakim ise "Nasıl olur bu?" diye sordu. Avukat da, "Bunu savcıya sorun. Savcı Mehmet Berk, ifade vermezsek tutuklanacağımızı söyledi. Siz mahkeme başkanı olunca çok korktum, 'Eyvah! 1-0 yeniğiz' diye düşündüm" dedi. Ekinci, Sami Dinç'in avukatı konuşurken araya giren Avukat Ali Rıza Dizdar'ı hakim, "Seni salondan çıkartırım" şeklinde ikaz etti. Bunun üzerine Dizdar, "Bari gidip sakinleşeyim" diyerek dışarı çıktı. Kısa bir süre sonra salona geri dönen Dizdar, "Meslektaşımın yanlış konuştuğunu düşündüm.Tepkim o yüzdendi" diye konuştu.


BİZE ULAŞIN