Spor yazarları sosyal medyadaki - gerilimini değerlendirdi! "Bu kavganın kazananı olmaz"

Hakem kararlarının tartışıldığı - maçından sonra ’ın paylaşımıyla başlayan '' gerilimini 'nin usta yazarları değerlendirdi. İşte o yorumlar...

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 25 Aralık 2020 Cuma 10:02

'nin sahasında 'i 4-1 yendiği karşılaşmada 'ın hakem kararlarına yönelik imalı paylaşımı yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Başakşehir'de ile 2 futbolcunun kırmızı kartla oyundan atıldığı karşılaşma sonrası sosyal medyada siyah bir fon paylaşan G.Saray, "Futbolda kapkara gece" mesajını yazdı. F.Bahçe ise, "O karanlık; şampiyonluk posterlerinde saklamak zorunda kaldığınız yüzlerde, yıllarca futbolu tahakküm altına aldığınız derin ilişkilerinizde gizli! Kendi ışıklarınızı yakarsanız aydınlanır!" şeklinde cevap verdi.

F.BAHÇELİ YÖNETİCİDEN AÇIKLAMA GELDİ

Bunun ardından G.Saray, 2013 sonrası kazanılan kupaları yayınlayarak ezeli rakibine yeni bir göndermede bulundu. F.Bahçeli yönetici Metin Sipahioğlu ise, "Malum kulüp ile aynı noktadayız. 3 Temmuz ve kumpası; hangi takımı zirvede iken durdurmuş, hangi takım dipte iken önünün açılmasını sağlamıştır, tablo gayet basit ve nettir. Teşekkür ederiz hatırlatma ve onay için" mesajını yayınladı. Bu atışma olay yaratırken, taraftarlar da konu üzerine yorumlar yaptı.

'nin usta yazarları Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yaşanan bu gerilimi şöyle yorumladı:

MURAT ÖZBOSTAN: İNSANLARI KIŞKIRTMAYIN

Sosyal medyada her gün on binlerce insan birbirlerine hakaret edip ortalığı savaş alanına çeviriyor. Önceki akşam F.Bahçe- Başakşehir maçının ardından yapılan yorumlar da aynı türdendi. Kimse Bahattin Şimşek'in yönetimi için iyi diyemez. Oraya kadar tamam ama kulüp resmi hesaplarının yangına benzin dökmeye ne hakkı var! Bir maç oynanmış, taraflar açıklama yapmış, sonrası ne olacaksa olacak. Zaten zor bir süreçten geçiyoruz. 21 takımlı lig her şeyi daha da zorlaştırdı, sinirler gergin. Pandemiden dolayı psikolojiler altüst olmuş. Yetmezmiş gibi sosyal medyada adeta savaş ilan edip insanları kutuplaştırıyorsunuz. Altı üstü ! Zaten liglerin marka değeri sürekli tartışılıyor. Kulüp yöneticileri de "Battık, gelirlerimiz eridi, kaynak lazım" diye feryat ediyor. Durum böyle iken kendi ayağınıza kurşun sıkmak da ne! Lütfen insanları germeyin, bırakın her şey sahada bitsin. Söylenenler orada söylensin. Sosyal medyada nefret tohumları ekmeyin. Sürekli aynı gemideyiz diye konuşuyorsunuz. Kendi taraftar kitlelerinizi kışkırtmayın. İnsanlar artık futbol yüzünden birbirlerinden nefret eder hale geldiler. Bütün kulüplere hakem hataları yapılıyor. Herkes konuşuyor ve suçu hakeme atıyor. Bu işi çözecek olan 'dur. Onlar da görevlerini yerine getirsinler. Daha önümüzde çok maç var. de markasına sahip çıksın.

LEVENT TÜZEMEN: RÖVANŞA GEREK YOKTU

Bu kavganın kazananı olmaz. G.Saray Kulübü, keşke F.Bahçe- Başakşehir maçında yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yapmasaydı. Çünkü bütün Türkiye, sahadaki hakem felaketini gördü ve yorumunu yaptı. Herhalde G.Saraylı yöneticiler, 11 Mayıs 2019'da Galatasaray'ın 'yi 3-2 yendiği maçtan sonra Sayın 'un açıklamalarına yönelik kendilerini açıklama yapmak zorunda görmüşler. O zaman F.Bahçe yarışta yoktu ama Ali Koç, "Türk futbolu açısından endişe verici bir gün geçirdik. Bu malumun ilamıdır. Rize'de yaşananlar sözün bittiği maç olsa gerek. Türk futbolunun içinde yönetimsel anlamda aktörlerin hepsinin temizlenip adaleti, marka değerini sağlayabilecek uzmanlar gelmelidir. Çok merak ediyorum nasıl anlatılacak bu hatalar" yorumunu yapmıştı. G.Saraylı yöneticilerin bu açıklamalara kafayı takıp rövanş almaları gereksizdi.

GÜRCAN BİLGİÇ: G.SARAY'IN HESABI ŞAŞTI!

Öncelikle maç sonrası Galatasaray Kulübü'nün paylaştığı mesajı hiç onaylamadım. Çok samimiyetsiz ve kaosa yönelik bir hamleydi. maçında golü iptal edilirken 'gık' demeyeceksiniz, bir pozisyonu üzerinden hakemleri baskı altına almaya çalışacaksınız. Fenerbahçe Kulübü de çok sert cevap vererek savaş meydanına girdi ve bu 'kavga' bitmeyecek. Aslında Galatasaray adına bu mesajı atanlar, birbirine girmiş, teknik direktörünü ve başkanını tartışan Fenerbahçelileri bir araya getirip, yumruk gibi yaptılar. Belden aşağı vurayım derken, üzgün camiayı 'kızgın' hale getirdiler.

SON DAKİKA