FB sunucusu hayatını kaybetti | Dilay Kemer kimdir? Neden öldü? Hastalığı ne?

sunucusu bir süredir kanserle mücadele veriyordu. Son olarak hesabından ikinci kez olacağını takipçileriyle duyuran ve dua isteyen ünlü sunucu, amansız hastalığa karşı verdiği savaşı kaybetti. Peki Dilay Kemer kimdir? Neden öldü? Hastalığı ne?

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 30 Ekim 2020 Cuma 09:20 Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020 Cuma 10:59

'nin ünlü sunucusu , kan kanseri hastalığıyla mücadele veriyordu. hesabından yaptığı paylaşımla ikinci kez olacağını duyuran 32 yaşındaki isme destek mesajları yağdı. Uzun süredir amansız hastalığa karşı mücadele eden Dilay Kemer verdiği bu savaşı kaybetti. Ailesi yaptığı paylaşımla Kemer'in vefat ettiği haberini duyurdu.

DİLAY KEMER KİMDİR? NEDEN ÖLDÜ? KAÇ YAŞINDA VE HASTALIĞI NE?
1988 yılında Antalya'da doğan Dilay Kemer, Üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi. Yeditepe Üniversitesi Fransız Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümümünden mezun olan Kemer, 2011 yılında bir reklam ajansında staj yapmaya başladı. Bu sektörde kendini geliştiren Dilay Kemer, Fenerbahçe Televizyonu'nda sunuculuk görevini yürütüyordu.

FB TV sunucusu Dilay Kemer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ikinci kez kan kanseri olduğunu duyurmuştu. Kemer geçtiğimiz aylarda yaptığı paylaşımda hala hastalığını atlatamadığını belirtmiş ve sevenlerinden dua istemişti.

EMRE BELÖZOĞLU VE MEHMET TOPAL DESTEK VERDİ
Tedavi gören Kemer'e Fenerbahçe Kulübü başta olmak üzere Türk futbolunun en önemli isimlerinden olan Emre Belözoğlu ve Mehmet Topal da yaşanan süreçte büyük destek verdi.

Bu desteği sosyal medya hesabından açıklayan Dilay Kemer; Emre Belözoğlu ile ilgili şu paylaşımı yapmıştı, ''Çok severim, bu süreçte desteği çoktur!'' Ayrıca Mehmet Topal ve Selda Topal çiftinin de sürekli destek olduğunu sosyal medyasından paylaşan Kemer, "Mehmet-Selda Topal çifti de başından beri yanımdaydı, bir kahramanım daha var ama ismini paylaşmamı istemedi...Hepsine minnettarım çok büyük sorumluluk aldılar'' açıklamasında bulunmuştu.

TARAFTARLAR UNUTMADI
Fenerbahçe taraftarı da Kemer için destek kampanyası düzenlemiş, geçen sezon Süper Lig'in ilk maçı olan Gaziantep FK karşılaşmasında, "Vazgeçmek korkakların işidir. Hep seninleyiz, dualarımız seninle" pankartı açmıştı.

ACI HABERİ AİLESİ VERDİ
Uzun süredir kanserle mücadele veren ve sayısız tedavi olan Dilay Kemer, hayatını kaybetti. Ünlü sunucunun ailesi, "Biricik kızımızı canımızı Dilay'ımızı kaybettik malesef" paylaşımını yaparak sevenlerine acı haberi verdi.FENERBAHÇE'DEN RESMİ AÇIKLAMA
Fenerbahçe Kulübü, vefat haberi sonrası resmi siteden yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe Televizyonu'nun gülen yüzü, çok sevdiğimiz mesai arkadaşımız Dilay Kemer'i zamansız kaybetmenin tarifsiz üzüntüsünü yaşıyoruz. O her zaman kalbimizde olacak. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, mesai arkadaşlarımıza ve camiamıza başsağlığı dileriz. Mekanın cennet olsun Dilay. Fenerbahçe Spor Kulübü." ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN