3 Temmuz'la ilgili karar verildi

Başkanı ve sarı-lacivertli kulübün eski başkanı , Çağlayan Adliyesi'nde görülecek olan gerçekleştirilecek olan davaya geldi. 13'üncü , Yargıtay 5'inci 'nin ' şike' davasında aldığı 'usul eksikliği' nedeniyle bozma kararına uyulmasına oybirliğiyle karar verdi.

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2020 Perşembe 11:49 Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020 Perşembe 13:14

Usuldeki eksikliklerin giderilmesi için Yargıtay'ın geri gönderdiği 3 Temmuz Ana Davası bugün Çağlayan Adliyesi'nde görülmeye başlandı. Saat 10.00'da başlayan celsede mahkeme, Yargıtay'ın bozma kararı sonrası taraflara bu karara karşı beyanlarını soracak. Davaya Başkanı ve yöneticilerin yanı sıra sarı-lacivertli kulübün bir önceki başkanı da katıldı. Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 36 sanığın yargılandığı dava görüşülmeye başlandı.

13'üncü , Yargıtay 5'inci 'nin ' şike' davasında aldığı 'usul eksikliği' nedeniyle bozma kararına uyulmasına oybirliğiyle karar verdi.

Mahkeme ayrıca; Aziz Yıldırım ile birlikte 6 kişinin dosyasının ayrılmasına, 2016/62 nolu dosyanın incelenmek üzere istenmesine ve buradaki kumpas davasındaki dosyada bulunan delillerin incelendikten sonra yeni duruşmanın 6 Kasım 2020 tarihinde, saat 10.00'a ertelenmesine hükmetti.

SON DAKİKA