: "Bayrakları çıkarmaya hazır olun"

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 04 Haziran 2018 Pazartesi 00:17 Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018 Pazartesi 01:55

Ffenerbahçe'nin yeni başkanı , seçim sonrası taraftarlara teşekkür ederek, "Ben sadece bu başarının vitriniyim. Başarı sizin eseriniz" dedi. Koç, "Bu yolda hep inandım ve kim kazanırsa büyük farkla kazınacak dedim. Kimseye biat etmedik, kimseden menfaat beklemedik. Aynaya baktığımızda kendimizi sorgulayacağımız ilişkiye girmedik. Bu kadar organik olabilirdi bir kampanya, bu sizin sayenizde oldu" dedi.

HERKES YOLCU TARAFTAR HANCI!
KOÇ şunları söyledi: "Bana dediler ki kongreler başkadır, sokak başkadır. Her zaman kongre taraftardır dedim. Herkes yolcu, taraftar hancıdır dedim, ben de bir taraftarım dedim. Allah hepinizden razı olsun. Esas yolculuk şimdi başlıyor. Biliyorum beklentiniz çok yüksek. Elimizde sihirli değnek yok. Ben ve arkadaşlarım hayallerinizi gerçekleştirecek iklimi size sunacağız ve hep beraber bu hayallerimizi gerçekleştireceğiz. Bayraklarımızı çıkarmaya hazır olun. Eski güzel günlere dönmeye hazır olun" dedi.

ARTISIYLA EKSİSİYLE AZİZ YILDIRIM BİR EFSANEDİR
, seçimi kaybeden 'ın efsane başkan olduğunu da vurgulayarak, "Sayın Aziz Yıldırım olmasaydı ben burada olmazdım, bu stat olmazdı. 'deki pek çok stat olmazdı. Fitili biz ateşledik. O olmasaydı salonumuz da olmazdı. Amatör sporlar bu kadar gelişmezdi. girdikçe bütün kulüplerimiz girdi. Bunları unutmayın. Hayatta herkesin artıları ve eksileri vardır. Bu bilançonun sonunda da tek bir netice vardır. Başkanımız Fenerbahçe'ye kattıklarıyla efsane başkan olmayı fazlasıyla hak etmiştir. Ancak en büyük kahramanlığını da 3 Temmuz'da göstermiştir. Çünkü kendisi camiamızın başı olarak hedef alınmışlardır. Bizim en zayıf olduğumuz anda dimdik ayakta durdu. Ama yorulmaya hakkımız yok. Hak ettiğimiz maddi zararlar tazmin edilene kadar hepimiz dimdik duracağız sanki 4 Temmuz'daymış gibi. Bu süreçte en büyük takipçisi kabul ederse Aziz Yıldırım olacaktır" diye konuştu.

ÜYELER AÇIK FARK İLE 'ALİ KOÇ' DEDİ
Kulübü'nün tarihi Olağan Genel Kurulu'nda zafer 'un oldu. ile yarıştığı seçimi kazanan Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün 37. başkanı seçildi. Koç, Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen kongrede geçerli 20 bin 736 oyun 16 bin 92'sini alırken, Aziz Yıldırım'a 4 bin 644 oy çıktı. Böylece Fenerbahçe'de 20 yıllık Aziz Yıldırım dönemi sona erdi.

TARAFTARIN İSTEĞİ OLDU
Tarihi kongrede taraftarın istediği oldu. 20 bini aşkın oy 1.5 saat gibi kısa sürede sayıldı. Başkan seçilen tribünleri selamlarken, 'Sarııı, lacivert, şampiyon F.Bahçe' tezahüratı yaptırdı.

KAZANAN FENERBAHÇE
Başkanı , seçim sonuçlarını açıklarken, "Bugün 2 başkan adayımız yarıştı. Doğal olarak biri kazanarak biri de kaybederek çıktı. Tek kazanan 'dir" dedi

TARAFTARIN BAŞKANI / GÜRCAN BİLGİÇ
Müthiş bir kongre yaptı . Kongre üyelerinin kulübe nasıl sahip çıktığını görmemiz bir tarafa, bilinen söylemlerin veya tekrarlanmış hataların hesabının da sorulduğu bir sonuçla karşılaştık. 'u bu noktaya getiren veya 'ın "sarsılmaz" denilen tahtının altından alınmasını sağlayan tribünler oldu. Gençliği, ılımlı yaklaşımı, yıpranmamış olması, transfer konusunda "Tarihi meblağ koyacağız" diyerek sportif başarıyı da vaat etmesi, bu sonucu doğuran önemli etkenlerden. Yolu açık olsun.

VİZYONU SEÇTİ / GÜRKAN KUBİLAY
Bir tarafta Vefa istiyordu oyları, diğer tarafta gelişim ve değişim. 'nin genç ve ileriyi düşünen taraftarının isteğine uydu kongre üyeleri.Vizyonu, bilimsellik, teknoloji, profesyonellik, kurumsallık olan 'u seçti, bence de doğruyu yaptı. Camiaya hayırlı olsun. Aziz başkana teşekkürler, yolun açık olsun Ali Koç.

BİR DEVRİN SONU / EMRE BOL
devri artık sona erdi. Yetiştirme taraftarın dediği oldu! Acaba Aziz bey 1 milyon üye kampanyası yaparken bu kampanyanın onun sonunu getireceğini aklına getirmiş midir? Zira hakim olunamaz kalabalık 'a seçimi kazandırdı. Kulüpçülükten anlamayan sadece 'yi seven, takımlarının başarılı olmasını isteyen bu grubun karşısında durabilmek imkansızdı. Şimdi yeni bir devir başlıyor. Sadece Fenerbahçe için değil Türk futbolu için... Taraftarın topyekün desteğini almış Ali Koç'un ilk hedefi beraberliği tesis etmek olmalı.

MAZBATA TÖRENİ YARIN
Yeni başkan ve yönetim kurulu mazbatalarını salı günü alacak. Mazbata töreni de seçim gibi Ülker Stadı'nda gerçekleştirilecek. Başkanı , kesin sonuçların bugün açıklanacağını söyledi

SON DAKİKA