Milli takımda panik – Fotomaç – 25 Mayıs 2016 ;
HEPSİ
  11 Aralık 2017, Pazartesi

  Milli takımda panik

  Milli takımda panik
  EURO 2016'da A Milli Takım'ın formasını giyecek olan ve Alper Potuk'a verilen cezada " karşılaşmaları" ifadesinin kullanılması Futbol Federasyonu'nu harekete geçirdi. Volkan Şen ve Alper Potuk'un cezalarının gerekçeli kararının direkt 'ye ulaşmasının ardından harekete geçen federasyon, UEFA'ya resmi bir yazı göndererek "UEFA karşılaşmaları..." ifadesinin kapsamını sordu. UEFA'dan gelen yanıt yüreklere su serpti. Konuyla ilgili 'ye geri dönüş yapan UEFA yetkilileri, "Söz konusu cezalar sadece kulüplerin Avrupa kupası karşılaşmalarını kapsıyor" yanıtını verdi. Volkan ve Alper, Euro 2016'da yer alabilecek.

  UZMAN GÖRÜŞ
  Volkan Şen EURO 2016'ya gider

  Kural olarak UEFA'nın kulüp turnuvalarında alınan cezaların milli maçlarda geçerli olması mümkün değil. Volkan Şen'in durumuna baktığımızda cezanın milli maçlarda da uygulanması hukuken aşırılıklara ve dengesizliklere yol açacak. Bunun yorumu şöyle; F.Bahçe'nin cezanın geçerli olduğu 31 Aralık'a kadar 10 maç yapma ihtimali söz konusu. Yani Volkan Şen, her halükarda Avrupa'da 10 maçta oynamayacak. Eğer bunun üzerine Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'nda oynama ihtimali olan gruplardan finale kadar 7 maç daha eklenirse ceza 17 maça çıkacak. Bu durum futbolcunun hareketine ve UEFA'nın önceki uygulamalarına göre çok ağır bir ceza olur. Bu yüzden cezanın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı kapsama ihtimali yok. Peki bundan sonra ne olacak? ve Volkan Şen, UEFA Temyiz Organı'na yani kamuoyunun Tahkim diye bildiğimiz organa başvurabilir. Şu haliyle Volkan'ın cezası CAS'ın yetki sahasında. UEFA Temyiz Organı'nın cezayı düşürme ihtimali az. Nihai kararın CAS tarafından verileceğini belirtmek isterim.

  Av.Suat Cem Abanazır
  1. 25 Mayıs 2016, Çarşamba
  2. Güncelleme: 12:48

  Milli takımda panik haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN