Stres patlaması – Fotomaç – 19 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  15 Aralık 2017, Cuma

  Stres patlaması

  Stres patlaması

  Fenerbahçeli futbolcular artık Milli Takım'a gitmek istemiyor. Çünkü eskiden rehabilitasyon merkezi gibi olan özelliğini kaybetti. Herkes ayrı telden çalıyor

  YORUM HABER: EMRE BOL

  Volkan'ın Kazakistan maçında yediği küfürler nedeniyle sahayı terk etmesi halen tartışılıyor. Ben bu konuda kesinlikle Volkan'ı haklı buluyorum. Bazıları, "30 yıl küfür yedim, ama sahayı hiçbir zaman terk etmedim" diyor! Herkesin değerlerinin eşiği değişiyor demek ki! Bir insanın karısına, kızına küfür etmek ayıptır elbette… Ancak edilen küfürleri duymazdan gelenin daha büyük problemleri vardır.

  Milli olma özelliği gitti
  Samandıra'da futbolcularla konuşuyorum; hiçbiri Milli Takım'a gitmek istemiyor. Eskiden rehabilitasyon merkezi gibi olan Milli Takım kamplarının şimdilerde oyuncuların psikolojilerini bozduğunu söylüyorlar. Giderken stres yüklüler, dönüşte stresliler. Bu insanlar 5 kuruş para almadan, sadece milli formaya hizmet etmek için koşa koşa geliyorlar milli takımlara… Karşılığında yaşadıkları ise kabustan farksız… Hem sürekli baskı altındalar, psikolojileri bozuluyor, hem küfür yiyorlar, hem de sakatlanma riskiyle karşı karşıyalar. Profesyonel futbolcular ekmeklerini kulüplerden kazanıyorlar. Milli Takım'da mücadele ederken ayakları kırılsa kimse dönüp yüzlerine bakmaz.

  Sakatlanıp geliyorlar
  Bundan bir ay kadar önce 'de oynayan bir futbolcu Milli Takım'da sakatlanmış. Milli Takım doktoru, "Bir şeyin yok" deyip yollamış. Ağrıları bir türlü geçmeyen genç futbolcu kulübe gelir gelmez konuyu kulüp doktoruna açmış. Sonuçta bağlarının koptuğu anlaşılmış! Bunun hesabını kim verecek? Bu sakatlık genç oyuncunun profesyonel kariyerini bitirse ne olacak?

  Günah keçisi Volkan mı?
  Profesyonel oyuncular, memleket sevdasıyla Milli Takımlara gidiyor. Hiçbir menfaat gözetmeksizin… Bunun karşılığı küfür yemek mi olmalı? Bir günah keçisi arıyorsak bu Volkan değil, tribünde ona küfür eden kendini bilmezler olmalı… A Milli Takım'da inanılmaz bir gruplaşma var. Fenerbahçeliler, G.Saraylılar, Beşiktaşlılar, gurbetçiler… Kimse saha dışında birbiriyle konuşmuyor. Anlayacağınız Milli Takım, "milli" olma özelliğini çoktan kaybetmiş durumda. Silahlar çekiliyor, yumruklar havada uçuşuyor, bütün oyuncular patlamaya hazır bir bomba gibi... Milli Takım'ın yetişmiş oyuncuya, iyi bir taktisyene ihtiyacı yok. Milli Takım'ın en çok huzura ihtiyacı var. Sadece taktik değil huzur da veren, sevgi de veren teknik heyete...

  Milli Takım'ı bırakmalı
  Ben Volkan'ın yerinde olsam Milli Takım'ı bırakırdım. Artık 33 yaşında… Bugüne kadar Milli Takımlar'a çok hizmet etti. Elinden geleni yaptı. 33 yaşındaki bir oyuncunun artık kulüp kariyerine ağırlık vermesi gerekiyor. Böyle bir açıklama yapması hem kendisini hem de Federasyonu'nu çok rahatlatacak. Federasyonun bir plaket verip onu gururlandırarak göndermesi gerekiyor. Bence bunu fazlasıyla hak etti.


  1. 19 Kasım 2014, Çarşamba
  2. Güncelleme: 01:04

  Stres patlaması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN