La Masia değil Samandıra! – Fotomaç – 08 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  17 Aralık 2017, Pazar

  La Masia değil Samandıra!

  La Masia değil Samandıra!

  F.Bahçe'nin tüm yaş gruplarındaki futbolcuları, beslenmeden antrenman yöntemlerine ve oyun şablonuna kadar A takımının programını uygulayacak. Bununla ilgili tüm altyapı takımları ve okullarındaki oyuncuları içeren bir bilgi bankası oluşturuldu

  , dev bir altyapı hamlesi oluşturmaya hazırlanıyor. Uzun süredir hayata geçirilmesi planlanan ve bir süredir ince çalışmaları yapılan projede sona gelindi. Başkan , devrim niteliğindeki çalışmayla diğer tüm projelerde olduğu gibi bizzat kendisi ilgileniyor. Yıldırım, bugün saat 10.00'daTürkiye'nin dört bir yanında faaliyet gösteren Fenerbahçe Okullarının temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirecek. Yıldırım ardından, A takıma sporcu yetiştirmeyi hedefleyen ve Barça'yı dünyanın en büyük kulübü yapan model ile ilgili bugün 14.00'te bir bilgilendirme toplantısı yapacak.

  Birçok yetenek keşfedildi

  Peki, sistem nasıl işleyecek, neler yapıldı, daha neler yapılacak? İşte kısa satırbaşları:
  FENERBAHÇE U19 Takımı bundan sonra A Takım'ın idman programını uygulayacak. Antrenör Hasan Özdemir, teknik direktör İsmail Kartal ile bir araya gelerek antrenman programı hakkında bilgi aldı.
  ALTYAPIDA 22-23 yetenekli oyuncu tespit edildi, bu oyunculara özel antrenmanlar yapılacak.
  ALTYAPIDAKİ oyuncuların fizik kondisyonları beğenilmedi, atletizm antrenörlerinden destek alındı.
  FENERBAHÇE Spor Okulları için uzun çalışma yapıldı, tüm spor okulları için 1 senelik antrenman programı hazırlandı ve başkan Aziz Yıldırım ile paylaşıldı. Artık 'deki tüm Fenerbahçe spor okullarında Dereağzı'nda yapılan antrenman programları uygulanacak.

  Bütün okullarda aynısı

  FENERBAHÇE okullarına devam eden bütün oyuncuların özlük bilgileri hazırlandı. Ayrıca oyunculara 30 metre sürat koşusu, 5 metre reaksiyon, sürat koşusu, zikzak koşuları, toplu topsuz koşular olmak üzere 5 ayrı test uygulanacak. Bu testlerin sonuçları da özlük bilgisinde yer alacak.
  BU testi yapan futbol okullarının antrenörleri oyuncular hakkında kendi değerlendirmelerini yazacak.
  BU yenilikleri Türkiye'deki bütün futbol okullarında yapılacak.
  FENERBAHÇE Kulübü ayrıca altyapı için iki beslenme uzmanı diyetisyen görevlendirdi. Bu beslenme uzmanları, oyuncuları beslenme metotları konusunda bilgilendirecek, yol gösterecek

  Emre BOL
  1. 08 Kasım 2014, Cumartesi
  2. Güncelleme: 02:06

  La Masia değil Samandıra! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN