Emre'den Anayasa Mahkemesi'ne başvuru - Son dakika Fenerbahçe haberleri - Fotomaç
15 Eylül 2019, Pazar

Emre'den Anayasa Mahkemesi'ne başvuru

Emre'den Anayasa Mahkemesi'ne başvuru

, Trabzonsporlu Didier ile kulübün eski başkanı hakkında soruşturma başlatılması için Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulundu. Emre, Zokora'nın kasten bacak arasına tekme attığını, Şener'in ise kendisine hakaret ettiğini belirtti

'de ilk kez bir maçında yaşanan olay Anayasa Mahkemesi'ne başvuru konusu oldu. Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvurunun yolunun açılmasının ardından Fenerbahçeli futbolcu , ilk başvuran futbolcu olarak tarihe geçti. Başvurunun konusu ise Trabzonzsporlu futbolcu 'nın futbol maçında kendisine attığı tekme oldu.

KASTEN YARALAMA

Anayasa Mahkemesi yetkililerinden alındığı iddia edilen bilgiye göre Belözoğlu, avukatı Mahir Işıkay ve Ali Ozan Açıkalın aracılığıyla bireysel başvuru dilekçesini sundu. Dilekçede, 6 Mayıs 2012 tarihinde oynana maçta futbolcusu Didier Zokora'nın hedef gözeterek, kasten Belözoğlu'nun bacak arasına tekme atarak yaralanmasına sebep olduğu belirtildi.

MÜVEKKİLİMİZ MAĞDUR

Bu olay üzerine Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na kamu davası açılması için başvuruda bulunulduğunun hatırlatıldığı dilekçede, "Ancak başsavcılık, suç unsurunun oluşmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi. Takipsizlik kararının hukuku aykırı olması nedeniyle Rize Ağır Ceza Mahkemesi'ne itirazda bulunduk. Ancak bu itirazımızda yasaya aykırı olarak ve yeterli gerekçe gösterilmeksizin reddedilmiştir. Dolayısıyla müvekkilimizin mağduriyetinin giderilmesi amacıyla Anayasa Mahkemesi'ni başvuru yolunu zorunlu kılmaktadır." ifadeleri yer aldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILSIN

Maç sırasında yaşanan olayların özetlendiği dilekçenin talep bölümünde, "Soruşturma safhasında savcılık tarafından gerekli inceleme yapmaksızın verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın kaldırılarak, yeniden suça konu olaya ilişkin soruşturma başlatılmasına karar verilmesini talep ederiz." denildi.

İÇİN DE BAŞVURU
Futbolcu Belözoğlu'nun şikayeti sadece Zokora ile sınırlı kalmadı. İkinci başvuruyu da Trabzonspor Kulübü eski başkanı Sadri Şener hakkında yaptı. 2011 – 2012 sezonunda Toto Süper Final kapsamında Trabsonspor- arasında oynanan maçtan sonra Şener'in bir TV programına telefon ile bağlandığı belirtildi. Telefon bağlantısında Şener'in Belözoğlu hakkında tehdit ve hakaret içeren konuşmalar yaptığı ve bu konuşmaların yargıya taşındığı ifade edildi.

AYM İNCELİYOR
Emre Belözoğlu'nun şikayeti üzerine Sadri Şener hakkında başlatılan soruşturmada Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın takipsiz kararı verdiğini, bu karara itiraz edildiğini ancak İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi'nin de 'hiçbir gerekçe göstermeksizin hukuka ve yasaya aykırı olarak ret kararı' verdiği hatırlatıldı. Avukatlar, takipsizlik kararının kaldırılarak Sadri Şener hakkında soruşturmanın yeniden açılmasını talep etti. Anayasa Mahkemesi'nin Belözoğlu'nun dilekçesini esasa aldığı ve incelediği öğrenildi.
  1. 15.07.2013
  2. Güncelleme: 15.07.2013 18:51

Emre'den Anayasa Mahkemesi'ne başvuru haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN